A muskátli az egyik legközkedveltebb virág. Szinte nincs olyan ház, melynek ablakát ne díszítené az egész nyáron át virágzó, színpompás növény. Ahhoz, hogy bőségesen virágozzon, és egészséges legyen, oda kell figyelnünk a gondozására.
Olvasd el ezt is: Börtön vár a nagymamára, miután két unokája is meghalt, akiket az ő gondjaira bízott a lánya
Természetesen vásárolhatunk különböző speciális tápszereket is, de sokszor a kevesebb néha több. Ha az alábbi pár dolgot betartjuk, garantáltan hosszú ideig szépen fognak virágozni muskátliink.
Keverjünk egy kevés jódot az öntözővízhez, ez kiválóan táplálja a növényt. Egy liter vízben oldjunk fel 1 csepp jódot, rázzuk jól össze, majd a keletkezett oldatból 50 ml-et öntsük a muskátli földjéhez. Tartsuk be a megadott adagokat, különben csak ártani fogunk a növénynek. Ha ezzel az oldattal öntözzük meg a muskátlit, akkor megállás nélkül fogja ontani a szebbnél-szebb virágokat.
A jódos öntözővizet egyszer egy hónapban alkalmazzuk.
» A férfi feláldozta a karrierjét, hogy gondoskodjon feleségéről, aki évek óta vegetatív állapotban van
» Szegénységben él a világ egyik legjobb idegsebésze, aki 40 ezer ember életét mentette meg: „Nincs szükségem vagyonra”
» Az édesanyának azt mondták, ne mutogassa a nyilvánosság előtt túl sok bőrrel született fiát, aki azóta felnőtt, és jóképű férfi lett belőle
» A karmikus adósságszám megmutatja, hogy befolyásolja az előző életünk a jelenünket – Szerepel-e a képletedben ez a 4 szám?
Ezt már olvastad? Hogyan nevelheted a környék legszebb muskátliját? Ezt tedd a locsolóvízbe!
Az alábbiakban még néhány szuper ötletet láthatunk!
1. Ha a levelek széle elkezd sárgulni, azt jelzi, hogy nem jut a növény elegendő mennyiségű vízhez. Ha viszont az egész levél sárgulni kezd, majd lehull, azt jelenti, hogy túl volt öntözve a növény.
2. Ha látszólag minden ok nélkül hullani kezdenek a levelek, azt jelenti, hogy a növény nem kap elég fényt.
3. A nyári időszak alatt a muskátlit tartsuk a szabadban. Ne ijedjünk meg, ha közvetlenül az ültetés után, a levelek kissé betegesnek néznek majd ki. Rövid idő alatt meg fog erősödni a növény.
4. Ha túlságosan sok napfény éri a muskátlit, levelei pirosas színűek lesznek. Ilyenkor nem károsodik a levél, csupán elszíneződik.
5. Amikor a kinti hőmérséklet kezd a fagyponthoz közelíteni, költöztessük be a növényeinket egy olyan szobába, ahol a hőmérséklet nem haladja meg a 12-15 fokot.