KezdőlapBulvárA kórházból jelentkezett be Hevesi Tamás: kiderült, mi történt a szívével

A kórházból jelentkezett be Hevesi Tamás: kiderült, mi történt a szívével

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!


Komoly aggodalomra adott okot egy rutinvizsgálat eredménye Hevesi Tamásnál. Bár a vérképe, az EKG-ja és az ultrahangos vizsgálatai is megnyugtató eredményt mutattak, egy korábbi koszorúér-CT olyan elváltozást jelzett, amely miatt további beavatkozásra volt szükség.

Hirdetés

A népszerű énekes a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikáról jelentkezett be közösségi oldalán, ahol követőinek részletesen beszámolt az elmúlt időszak megpróbáltatásairól és a vizsgálat eredményéről.

Mint elárulta, egy januárban elvégzett koszorúér-CT során magas kockázatú plakkot találtak nála. Ez különösen azért volt váratlan, mert minden más vizsgálati eredménye rendben volt.

„Ma – életemben először – a csuklómon keresztüli katéterezéssel vizsgálták meg a szívemet (pontosabban a koszorúeremet), mivel egy januári koszorúér-CT plakkot mutatott ki nálam. Hiába volt minden rendben – a vérképem, az EKG, az ultrahang –, de azt a fránya és igen veszélyes (magas rizikójú) plakkot csak a CT mutatta ki”írta.

Hirdetés

A kivizsgálás során az orvosok katéteres beavatkozással ellenőrizték a koszorúerek állapotát. Az is felmerült, hogy sztent beültetésére lehet szükség, erre azonban végül nem került sor.

A vizsgálat eredménye megkönnyebbülést hozott az énekes számára.



„Ma Prof. Dr. Merkely Béla és a Városmajori Szívsebészeti Klinika több kitűnő és szakértő dolgozója segítségével megtörtént ez a vizsgálat. Az is felmerült, hogy esetleg sztentet kell majd beültetni, de szerencsére NEM! Senkinek nem kívánom a műtőbe való betolás élményét… MINDENEM RENDBEN VAN!!! Elsősorban mindent köszönök a feleségemnek, Krisztinek, aki végig ott volt mellettem. Végtelen hálával tartozom Prof. Dr. Merkely Béla úrnak a világszínvonalú beavatkozásért!!! Úgy néz ki, még sok-sok évig itt lehetek Önökkel és Veletek! Köszönöm, Istenem! Boldog vagyok!”

Nem ez volt az első egészségügyi megpróbáltatás az énekes életében az elmúlt hónapokban. Nemrég egy súlyos otthoni balesetet is elszenvedett, amikor megcsúszott a falépcsőn, és elesett. Bár az eset után komoly fájdalmai voltak, a vizsgálatok végül nem mutattak ki törést.

Hirdetés

Hevesi Tamás ugyanakkor hosszú ideje tudatosan figyel egészségére. Az előadó 22 éves kora óta 1-es típusú cukorbetegséggel él, amely napi inzulinpótlást igényel. Elmondása szerint a rendszeres ellenőrzéseknek, a fegyelmezett életmódnak és a folyamatos odafigyelésnek köszönhetően évtizedek óta szövődménymentesen él együtt a betegséggel.

Hirdetés
RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet