Komoly váltásra készülhet Heer Orsolya: a híradós a beszámolók szerint távozik az RTL-től, és a megújuló közmédiánál folytathatja pályafutását. A tévés többször is tárgyalt már lehetséges új munkahelyén, ám egyelőre nem tudni, leszerződött-e vagy sem.
Heer Orsolya 2023 áprilisában csatlakozott az RTL Híradó csapatához riporterként, majd másfél évvel később újabb fontos lépés következett a karrierjében: 2024 októberétől már műsorvezetőként, a stúdióból köszöntötte a nézőket.
Pályája az RTL-nél gyorsan ívelt felfelé, a Blikk értesülése szerint azonban most úgy döntött, új kihívást keres. A lap egyik, neve elhallgatását kérő RTL-es forrása szerint a közmédia kereste meg egy ajánlattal.
„Nagyon szeret itt dolgozni, élvezi a műsorvezetést, a híradózást, de amikor először megkeresték a közmédiától, és érdeklődtek, csatlakozna-e a frissen felálló, megújuló csapathoz, úgy érezte, itt az ideje váltani. Többször volt bent a köztévénél tárgyalni, pár napja is bent járt a székházban, ám azt nem tudni, aláírtak-e már szerződést” – mondta a csatorna munkatársa a Blikknek.
Heer Orsolya a megújuló közmédia híradóját vezetheti
A lap információi szerint Heer Orsolya kedvező ajánlatot kapott, és az is vonzó lehetett számára, hogy részt vehet a közmédia megújuló híradójának felépítésében. A tévés állítólag kifejezetten izgalmas szakmai feladatnak találta az új lehetőséget.
Az átigazolást ugyanakkor egyelőre sem az RTL, sem a közmédia nem erősítette meg.
A közmédia átalakulása az elmúlt időszakban több személyi változással is járt. Nemrég jelentették be, hogy Borsa Miklós híradósként, Hajdú Gábor pedig az M1 Híradó főszerkesztőjeként csatlakozik, ám mindkettejüket egy nappal a szerződésük aláírása után elbocsátották.
Borsa Miklós később arról beszélt, hogy a történtek bizonytalanságot kelthettek azokban is, akik már tárgyalnak a közmédiával, vagy igent mondtak egy felkérésre.
„Akik esetleg már igent mondtak a közmédia felkérésére, vagy most tartanak a castingfolyamatnál, nem nyugodtak, hogy finoman fogalmazzak. Nem lennék meglepve, ha a többi jelölt most erősen telefonálna, hogy mitévő legyen. Megérteném, ha ezek után valaki azt mondaná, köszönöm, de mégsem szeretnék itt dolgozni” – fogalmazott.
