KezdőlapHírekEllopták a legdrágább magyar festményt

Ellopták a legdrágább magyar festményt

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Csontváry, Színyei Merse és Mednyánszky festményeit lopták el egy magángyűjtőtől március 15-én. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatal listája szerint Csontváry 230 millió forintot érő Szerelmesek találkozásán kívül a Vadregényes táj, a Csavargó és a Holdsütés is eltűnt, ezek több tízmillió forintot érnek.

Buzinkay Péter, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal irodavezetője az m1 Híradójában azt mondta, Csontváry ezen műve védett festmény volt, a többi viszont nem, de korábban műkereskedelemben, kiállításon szerepeltek, tehát jól dokumentáltak voltak.

A többi ellopott kép között van Szinyei Merse Pál Vadregényes táj, valamint Mednyánszky László Csavargó és Holdsütés című képei, amelyek a becslések szerint több tízmillió forintot érnek.

A magyarországi árverések történetében minden eddiginél magasabb áron, 230 millió forintért kelt el a Csontváry Kosztka Tivadar ecsetje alól származó kép 2006 decemberében. Ezzel megdőlt a 2003-as, 220 millió forintos aukciós csúcs, amelyet egy Munkácsy-kép tartott.

Az 1902 körül készült képet soha nem állították ki, soha nem árverezték és reprodukálva is csak egy részlete volt, fekete-fehér felvételen, Lehel Ferenc 1931-ben megjelent Csontváry-monográfiájában.



Az évszázada rejtőzködő kép hollétéről nem tudott a Csontváry-kutatás, bár sokszor és sokan hivatkoztak rá. Egy olyan családtól került árverésre, amelynek tagjai nem vallják magukat műgyűjtőnek, de akik 60 éve őrizték a ritka kincset.

Forrás: hvg.hu

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet