KezdőlapHírekRizs közé dugták a ritka érméket: több millió forintot érő műkincseket foglaltak...

Rizs közé dugták a ritka érméket: több millió forintot érő műkincseket foglaltak le az M1-es autópályán

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!


Meglepő felfedezést tettek a pénzügyőrök az M1-es autópályán ellenőrzött egyik kisteherautó rakterében. A Bulgáriából Angliába tartó járműben olyan régi érmékre bukkantak, amelyek értéke a szakértői becslések szerint akár több millió forintra is rúghat.

Hirdetés

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi tájékoztatása szerint a jármű átvizsgálása során egy elsőre jelentéktelennek tűnő doboz keltette fel az ellenőrök figyelmét. A rizs és liszt közé rejtve ugyanis egy barna színű, buborékos borítékot találtak.

A borítékban összesen 35 érme lapult, amelyeket ötösével csomagoltak össze. A pénzügyőrökben felmerült a gyanú, hogy a tárgyak védett kulturális értéket képviselhetnek, ezért azonnal értesítették a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium szakembereit.

Az előzetes szakértői vélemény alapján az előkerült darabok nagy valószínűséggel numizmatikai emlékek, amelyek kulturális javaknak minősülnek. A szakértők szerint az érmék összértéke akár több millió forint is lehet.

Hirdetés

A hatályos szabályok szerint az ilyen kulturális javak országból történő kiviteléhez külön engedély szükséges. Az ellenőrzés során azonban sem a sofőr, sem az utasa nem tudott ilyen dokumentumot bemutatni.

A NAV munkatársai az intézkedés végén az érintett személyeket, valamint a lefoglalt érméket átadták a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozóinak, akik folytatják az ügy vizsgálatát.



Hirdetés
RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet