KezdőlapVilág„26 éves vagyok, és soha nem volt munkám - Ha a szüleim...

„26 éves vagyok, és soha nem volt munkám – Ha a szüleim kirúgnak otthonról, hívom a rendőrséget”

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Egy 26 éves nő felháborodást váltott ki, miután elárulta, hogy soha életében nem volt munkája – és nem is hajlandó munkát vállalni, mivel elégedett a jelenlegi életmódjával, miközben még mindig otthon él a szüleivel.

A szülei azonban már nem ennyire elégedettek, és megpróbáltak nyomást gyakorolni rá, hogy találjon állást, és költözzön ki. A nő a Quora fórumon osztotta meg az ellentmondásos helyzetet.

„26 éves vagyok. Soha életemben nem volt munkám, és nem vagyok hajlandó munkát vállalni. A szüleim azzal fenyegetnek, hogy kirúgnak otthonról. Kísértésbe estem, hogy kihívjam rájuk a rendőröket. Miért viselkednek így?” – írta.

A felhasználók többsége azonban nem értett egyet a nővel, és többen is hangsúlyozták, hogy élősködik a szülein.

„Miért viselkednek így? Mert a felnőtt „kislányuk” nem hajlandó munkát vállalni. Miért kellene a szüleidnek továbbra is az egyedüli támaszaidnak lenniük? Ők adnak neked ételt és fedelet a fejed fölé, és még albérletet sem fizetsz. Ha az én gyerekem lennél, már rég elköltöztél volna, még akkor is, ha tudnám, hogy hajléktalanként végzed” – írta egy hozzászóló.

Ezzel a véleménnyel egy másik felhasználó is egyetértett: „Nincs okod arra, hogy a szüleidre hívd a rendőröket, amiért azt akarják, hogy munkát szerezz, ha továbbra is az ő házukban akarsz lakni, és azzal fenyegetnek, hogy kilakoltatnak, ha nem teszed.



A rendőrök ugyanezt fogják mondani neked. Ami pedig azt illeti, hogy nem vagy hajlandó munkát szerezni, nos, ez egy nagyon önző, elkényeztetett kölyökké tesz téged, akárcsak a generációd többi tagját.”

Egy harmadik hozzászóló pedig megosztotta személyes nevelési elveit.

„Szerezned kell egy állást! A gyerekeimnek tizennyolc éves korukig munkát kellett szerezniük. Nem akartam nekik autót venni, vagy megengedni, hogy munka nélkül éljenek a házamban.

Pénzt takarítottak meg arra, amire szükségük volt, vagy amit akartak. Kiköltöztek, amikor a húszas és harmincas éveikben készen álltak rá. Mindannyian keményen dolgoztunk, és megbecsültük azt, amit kemény munkával kerestünk” – írta.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet