George Craig legendás krokodil vadász mindössze néhány nappal azután hunyt el, hogy a világ legnagyobb fogságban tartott sósvízi krokodilja, Cassius, akit különleges kötelék fűzött a férfihoz, 120 éves korában elpusztult.
Az óriáshüllőnek hiányzott az egyik lába, és még a Guinness Rekordok Könyvébe is bekerült, mint a világ legnagyobb krokodilja.
Cassiust 1984-ben fogták el egy szarvasmarhafarm közelében, Ausztrália északi területén, Darwintól délnyugatra, miután komoly problémákat okozott a helyi gazdálkodóknak.
Cassius felállította az Ausztráliában valaha élve befogott legnagyobb krokodil rekordját, és a befogásakor azt feltételezték, hogy 30 és 80 év között lehet. Elfogása után George Craig gondozásába került, és a páros között fantasztikus kötelék alakult ki.
Gondozói szerint a több mint egy tonnás és 5 méter hosszú Cassius egészségi állapota idén októberben kezdett megromlani, miközben Craig is egészségügyi problémákkal szembesült, és el kellett hagynia a Zöld szigeten található rezervátumot.
Cassius november elején pusztult el, 120 éves korában, Craig pedig november 17-én hunyt el, mindössze két héttel később.
Roger Matthews krokodilbefogó szerint Cassius és Craig nagyon közel álltak egymáshoz, „egyenrangú társak” voltak.

George Craig 1930. július 10-én született Peruban, angol szülők gyermekeként. A második világháború alatt Londonban élt, majd mielőtt 1951-ben úgy döntött, hogy krokodilvadász lesz az Adelaide és Daly folyókon, Ausztrália északi területén, az Ausztrál Királyi Légierőnél szolgált.
Miután jobban megismerte a krokodilok természetét, feleségével közösen létrehozott egy parkot, ahol a befogott állatokat tartotta, ahelyett, hogy végzett volna velük.
A Marineland Melanesia nevű rezervátum megalapítása érdekében 1971-ben a Queenslandtől északra fekvő Nagy-korallzátonyon lévő Zöld szigetre költözött.
Magával vitte a családját, három nagytermetű krokodilt és 30 kisebb, fiatal példányt, amelyeket ő fogott be. Cassius, a legnagyobb fogságban tartott sósvízi krokodil 1987 óta a park egyik legnagyobb sztárja volt.
Egyik korábbi gondozója, Toody Scott így fogalmazott vele kapcsolatban: „Az ember belelátott a lelkébe, ha belenézett abba a nagy szemébe.” Azt is hozzátette, hogy volt valami Cassiusban, ami megkülönböztette őt más krokodiloktól.
Scott szerint a krokodil és George között nagyon erős volt a kötelék, és órákon át békésen képesek voltak békésen ülni egymás mellett.