Ma már abban a világban élünk, amikor igenis megengedhetjük magunknak, hogy igaz szerelemből és saját akaratunkból házasodjunk.
Régen, amikor már a születésükkor megállapodtak a szülők, kihez adják a gyermekeiket, a szerelmi házasság fogalma szinte elképzelhetetlen volt. Bár még vannak elszigetelt esetek, amikor a vagyon a fő szempont, szerencsére magunk mögött hagytuk a múltat, és szabadon dönthetünk a párkapcsolataink felett.
Éppen ezért oly meglepő annak az ifjú kínai házaspárnak a fotója, ami futótűzként járta be a világot a közösségi médiában. Az ismeretlen vőlegény és menyasszonya komor arckifejezéssel tekintenek a kamerára, és úgy festenek, mintha az esküvőjük helyett a saját temetésükön vennének részt. Ez pedig pontosan az ellentéte annak, ahogy az emberek viselkedni szoktak az életük legszebb napján.

A vőlegény arckifejezése konkrétan a kínai közösségi oldalakon lett felkapott beszédtéma. A felhasználóknak ugyanis feltűnt, hogy a fiatalembernek még a hivatalos fotóikon sem sikerült mosolyognia. Spekulációk sorát indították el, hogy vajon mi lehet az oka.
A legtöbben arra következtettek, hogy a menyasszony méretei miatt van lelombozva a férfi, mivel szemmel láthatóan van köztük a különbség.
Mások viszont arra is felfigyeltek, hogy az ara minden bizonnyal idősebb a vőlegénynél, ami nem jelentene gondot, de valamiért mégis bántja a férj lelkét.
A későbbi beszámolókból kiderült, a felhasználók nem nyúltak mellé, amikor a fentieket feltételezték: a nő valóban idősebb a férfinál, kerek húsz évvel (ő 43 éves, a férje pedig 23), és kilóban is majdnem dupláját nyomja, mint a férje, aki 65 kg.

Ennél viszont sokkal fontosabb az a tény, hogy nem szerelmi házasságról van szó. A menyasszony szülei minden költséget álltak az esküvőn, továbbá százezer jen (kevéssel több mint 230 ezer forint) hozományt is adtak a vőlegény családjának.
A nyomorult helyzetükre vonatkozó kommentek elözönlötték a híroldalakat és a közösségi médiát. A kínai felhasználók úgy vélték, hiba volt ezt a lépést megtenniük, és el kellett volna utasítaniuk a házasságot, ha ennyire nyilvánvaló, hogy elégedetlenek egymással. Hiszen úgy néznek ki, mint akik az életükről mondanának le, és cseppet sem úgy, mint akik hosszan tartó boldogságra készülnek.
A házasságnak csak úgy van értelme, ha mindkét fél akarja. Ha nem vagy boldog valakivel, akkor komolyan el kellene gondolkodnod ezen a lépésen, még akkor is, ha sok pénzről van szó!
