Havas Henrik nemrég Bolgár György 10 kérdés 10 válasz című műsorának vendége volt, ahol egy hatalmas sebbel a homlokán jelent meg. Az újságíró már ekkor őszintén beszélt arról, hogy szerezte a sérülést, mivel az az elve, hogy nyilvánosság előtt soha nem hazudik, most pedig saját műsorában, a Heti Havasban is szóba került a téma, miközben Kuncze Gáborral beszélgetett.
Kuncze a műsor egy pontján megkérdezte Havastól, hogyan szerezte a homlokán látható sebet, amire az újságíró így válaszolt:
„A helyzet az, hogy prosztatarákom van. Múlt pénteken fejeződött be a sugárterápia. 28 alkalommal voltam kezelésen.”
„Sokan nem gondolták, egy kezemen meg tudom számolni a családtagokkal együtt, hogy hányan tudtak erről a betegségről. Sokan úgy voltak, hogy ugyan már, úgysem csinálja végig. Én meg tudtam, hogy végigcsinálom, mert ha én valamit elhatározok, akkor azt végigcsinálom. Úgyhogy egyszer hiányoztam, és akkor is azért, hogy a Havasnét elvigyem orvoshoz. Végigcsináltam fegyelmezetten” – folytatta.
Ami pedig a vágást illeti, közvetve az is a betegsége miatt történt, pontosabban a kezelések mellékhatásai miatt. Az orvosok ugyanis figyelmeztették, hogy többek között például fokozott vizelési ingerre kell számítania.
„Bevallom őszintén, megittam egy-két korty pálinkát. A múlt héten volt a 76. születésnapom. És Ágnestől – [az asszisztensétől] –kaptam szabolcsi szilvapálinkát, és abból ittam egyet-kettőt. Kint a kertben pisiltem, és közben fújt a szél. És ilyenkor az ember széllel szemben nem próbálkozik, ezért én sasszéztam, és fejjel beleestem egy bokorba. Nagy szerencsém volt, hogy nem a szememet szúrtam ki, hanem itt hasadt föl” – vallotta be Havas Henrik.