KezdőlapBulvárKamilla királyné megbetegedett, és lemondott minden nyilvános szereplést

Kamilla királyné megbetegedett, és lemondott minden nyilvános szereplést

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!


Kamilla királyné megbetegedett, és a hétre lemondott minden nyilvános szereplést. III. Károly feleségénél mellkasi fertőzést állapítottak meg az orvosok, és azt mondták, nyugalomra és pihenésre van szüksége.

Hirdetés

A királyné több tervezett nyilvános megjelenését is lemondta, és a hét hátralévő részében otthonában, orvosai felügyelete alatt pihen – áll a Buckingham-palota közleményében.

„Őfelsége, a királyné jelenleg egy mellkasi fertőzés miatt rosszul érzi magát. Orvosai rövid pihenőidőt javasoltak neki. Nagy sajnálatunkra ezért Őfelsége kénytelen volt visszamondani az e hétre szóló elfoglaltságait. Nagyon reméli azonban, hogy időben felgyógyul, és a hétvégi emlékünnepségeken a megszokott módon tud részt venni” – áll a közleményben.

A királynét Brigitta gloucesteri hercegné helyettesíti az éves Festival of Remembrance megnyitóján, amelyet a Westminster-apátságban tartanak, november 7-én. Kamilla ugyanakkor a brit olimpikonok számára szervezett fogadáson sem vesz részt, amit a Buckingham-palotában tartanak, szintén november 7-én.

Hirdetés

Bár a királyné sajnálja, hogy az utolsó pillanatban meg kellett változtatnia a terveit, reméli, hogy gyorsan felépül, és hétvégén már a királyi család többi tagjával együtt vehet részt a tervezett eseményeken.

Az emlékezés napját (Remembrance Day) minden évben november 11-én ünneplik, az első világháborút lezáró fegyverszüneti egyezmény aláírásának emlékére, de minden háborúban elesett katonáról megemlékeznek, nemcsak azokról, akik az első világháborúban harcoltak.



A megemlékezés jelképe a pipacs, ez a virág az áldozatok iránti tisztelet és a veteránok támogatásának jelképévé vált.

Az emlékezés napján várhatóan Katalin hercegné is csatlakozik a királyi családhoz, aki szeptember 9-én bejelentette, hogy befejezte a kemoterápiás kezelést, de még nem tért teljesen vissza kötelezettségeihez.

Hirdetés

Kamilla királyné és Károly király csak nemrég tértek vissza az Egyesült Királyságba kilencnapos ausztráliai és szamoai körútjuk után. Károly hazatérve folytatja a rákra kapott kezeléseket, Kamilla pedig egyelőre otthon pihen az orvosai felügyelete alatt.

Hirdetés
RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet