Lázár László annak idején a Való Világ negyedik szériájában tűnt fel a televíziók képernyőjén, egészségügyi okok miatt azonban végül feladta a versenyt. Azóta sok minden történt vele, Izraelbe utazott, ahol ügyvezető igazgatója volt az ország biztonsági akadémiájának, majd egy ideig Tunéziában is oktatott, 3 évvel ezelőtt pedig Thaiföldre költözött, és úgy tűnik, ott nagyszerűen megtalálta a helyét. Saját akadémiát alapított, és szoros kapcsolatot ápol a helyi magyar közösséggel.
Pattaja városában telepedett le, Bangkoktól 130 km-re délkeletre, és a Tények Plusznak adott interjújában azt mondta, nagyon jól érzi magát, egyáltalán nincs hiányérzete vagy honvágya, hiszen sok magyar veszi körül, és rengeteg a munkája. Az ingatlan, ahol az iskolát nyitotta, tavaly szeptemberben került a tulajdonába, és tökéletesen megfelel az elvárásainak.
„Mindenünk van, tehát itt föl tudok húzni falakat, meg tudok csinálni különböző szituációkat. Ugye azért állnak bent az autók is. Autókból kiszállítunk, támadást imitálunk, be kell futni az épületbe, épületből menekítünk be a kocsiba, elmenekítünk embereket. Ez a csatatér, nevezzük annak” – mutatta be akadémiáját a TV2 riporterének.
Lázár László testőrképző kurzusairól korábban több film is készült, és nemzetközi szinten elismert szakértőnek számít. Az FBI-nál tanult, és egy időben a budapesti Amerikai Nagykövetség biztonsági vezetője volt.
De hogy miért éppen Thaiföld? „Nagyon sok oka volt ennek… Ugye történtek otthon is rossz dolgok az életemben. Elvesztettem a családomat és volt egy stroke-om is, ezt sokan tudják. Utána újra kellett az életemet indítanom, és jött ez a lehetőség, miután már voltak kapcsolataim Thaiföldön” – magyarázta.
Az általa vezetett iskola sokféle képzést kínál – érkeznek ide profi szakemberek, hogy továbbfejlesszék magukat, és a thai fegyveres erők is itt tanulnak, de sokan a gyerekeiket is beíratják ide képzésre.
„Tartunk egyéni képzéseket, önvédelmi képzéseket, csak külön hölgyeknek képzést, de vannak olyan emberek is, akik ideadják két-három hónapra a gyereküket, hogy tanítsuk őket önvédelemre, közelharcra, és minden olyan dologra, ami a mai világban eléggé fontos” – mondja László.
A központnak sok a magyar diákja, például az ukrán származású Daniel Minya, aki Budapestről költözött Thaiföldre, és ott alapított családot, vagy David Gorcsa, akinek az édesapja magyar. A helyi magyar közösség egyébként is nagyon összetartó, és gyakran szerveznek közös tevékenységeket.
„Van legalább egy közösségi pont. Együtt lehet főzni, edzeni. Ma pont egy családi nap volt, amire jönnek az emberek, itt voltunk most majdnem ötven fővel. Ezek a hétvégék erősítik a magyarságban azt, hogy tartsunk össze valamilyen módon, segítsünk egymásnak” – fogalmazta meg Lázár László.