Vége a csapatversenyeknek, újra egyéniben bizonyíthattak a versenyzők, már karnyújtásnyira vannak a séfkabátok, a zöld kötényes Forgács Laurának azonban már mindez kézzel fogható.
Kaszás Kornél versenyzője elsőként, egyenes ágon jutott be A Konyhafőnök 2024-es döntőjébe!
Szimultán főzéssel kezdtek a középdöntősök, a csapat fele Tóth Szilárddal dolgozhatott egyszerre, egy időben. Egy halas kelkáposzta főzelék készült, természetesen Michelin-csillagos módra. A kőkemény feladatot követően Vali lett az egyik versenyző, aki veszélyzónába került.
Kaszás Kornél és Tóth Szilárd képzeletbeli utazásáról szólt a második főzés. A séfek hűtőtáskáiban olyan hozzávalók szerepeltek, amik hosszú, családi kirándulások maradékait képezik. Többek között majszolt kifli, bontott kakaó, beleharapott körte, fél szelet csokoládé és kukoricacsuhé, amikből a versenyzőknek gazdálkodniuk kellett.
A két feladatnak két veszélyzónás kötényese maradt, Hamvas Zsuzsi és Varga Vali személyében. A zsűri döntése alapján a középdöntőben G.w.M édesanyja, Varga Vali hagyta el a konyhát, akitől bátorító szavakkal búcsúzott konyhafőnöke, Rácz Jenő.
„Vali, ebben a versenyben te voltál a legnagyobb harcos és a legnagyobb kitartó is. A legnagyobb fordulatokat és a legnagyobb meglepetéseket te okoztad mindig. Sajnos egy picit a versenyben megfáradtál. Köszönöm az ízeket és ne hagyd abba!” – mondta a búcsúzó Valinak Rácz Jenő.