Duett produkciókkal léptek színpadra a Megasztár döntősei, elsőként Tóth Abigél és Tolvai Reni lépett színpadra, majd következett Orbán Rudi és Caramel duettje. Balogh Rebeka Valéria és Király Viktor felrobbantották a Megasztár színpadát, a duettek körét Rúzsa Magdi és Dudics Máté közös produkciója zárta.
Elsőként Balogh Rebeka Valéria jutott tovább a nézők szavazatai alapján, őt követte Gudics Máté, harmadikként Orbán Rudi jutott tovább a döntőbe. Tóth Abigél így kiesett a Megasztárból, állva tapsolt neki a zsűri és a közönség.
„Nem érzem szomorúnak magam, mert rengeteget fejlődtem és rengeteget tanultak és olyan csodálatos élményeket szereztem, amit nem sokan mondhatnak el maguknak” – mondta Abigél, miután kiesett a Megasztárból.

A második fordulóban a három versenyző egyéni produkcióval lépett színpadra. Balogh Rebeka Valéria egy Demjén Ferenc slágerrel kapott megosztó kritikát a zsűritől, Gudics Máté a csillagokat is leénekelte a színpadról karcos hangjával, míg Orbán Rudi saját dalával, a Kereszthuzattal zárta a második körös fordulót.
A nézők ismét szavazhattak, a két legtöbbet kapott énekes továbbjutott a döntő végső fordulójában. Ők nem más, mint Gudics Máté és Orbán Rudi voltak, így Balogh Rebeka Valériának véget ért a Megasztár.
„Nekem a zsűritagok nagyon sok bizalmat adtak és éreztem, hogy nagyon magabiztos vagyok, nagyon boldog vagyok” – mondta Balogh Rebeka Valéria.
Gudics Máté és Orbán Rudi között dőlt el, hogy ki nyeri meg a Megasztár 2024-es döntőjét. A szavazás ismét újraindult, a két versenyző olyan dalokkal lépett ismét színpadra, amit már előadtak egyszer, de óriási sikere volt.
„Itt a döntőben két világ csap most össze, és mind a kettőnek megvan a szépsége” – mondta Rúzsa Magdi.
A nézők harmadszorra is szavazhattak, így a legtöbb szavazatot kapó énekes nem más lett, mint Gudics Máté, így megnyerte a 2024-es Megasztárt.
„Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, ez egy leírhatatlan érzés” – mondta Gudics Máté, miután a magasba emelte a győztes trófeát.