Most már hivatalosan is édesapja nyomdokaiba lép, de teljesen más zenei stílust képvisel Kóbor Léna. Az Omega együttes legendás frontemberének, Kóbor Jánosnak a lánya április 3-án töltötte be a tizennyolcat, és közel egy hónappal a jeles évforduló után piacra dobta első kislemezét, a POSE-t, amellyel azonnal felkeltette a közönség figyelmét.
A dalhoz készült videoklip május 5-én került fel Léna hivatalos YouTube-csatornájára, a szerzemény pedig valamennyi streaming oldalon megtalálható. A népszerűségét a számadatok bizonyítják, amelyek alig egy hét leforgása alatt túllépték a kétszázezret. Ez meg is lepte a fiatal előadót, aki csak most bontogatja a szárnyait a popszakmában.
A tatabányai Forrás Rádiónak adott interjújában őszintén bevallotta: „nem tudtam, mire számítsak, kérdeztem is Alfit [Hadas Alfrédot, a producert és társszerzőt, szerk.], ’szerinted meg fogják nézni, mondjuk, tízezren?’ És amikor láttam, hogy ezt már egy nap alatt elértük, mondtam, hogy ez elképesztő! Az újságok is felkapták, a TikTok is, nagyon boldog vagyok” – áradozott Kóbor Léna a váratlan sikerről.
Az ifjú énekesnő ugyanakkor azt is megemlítette, az édesapja nem támogatta őt a zenei karrierjében. És ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy ne hitt volna a tehetségében! Annál inkább féltette őt a szakmával együtt járó kihívásoktól. Lénát azonban jobban foglalkoztatja a kérdés, hogy vajon mit szólna most Kóbor János, ha látná és hallaná őt énekelni?
„Bennem volt nyilván, hogy vajon mit szól hozzá. De ez érdekes, mert ő nem támogatta, hogy én is ezen a pályán induljak el. De azért, mert nagyon féltett. Nem azért, mert nem hitt bennem, vagy nem gondolta, hogy ez bennem van. Hanem mindig is mondta, hogy oké, hogy kívülről mindenki azt látja, hogy ez a pálya csillogás, siker, de belülről mindenkinek meg kell küzdenie, meg ott a rengeteg negatív komment, meg kritika… szóval féltett” – osztotta meg Kóbor Léna, majd hozzátette: „Úgy gondolom, most, hogy látja, tényleg jó úton vagyok, meg jó irányban haladunk, így szerintem büszke lenne”.
A dal máris nagy port kavart az Omega rajongói körében, miután a POSE klipjét az együttes hivatalos Facebook-oldalán is megosztották. Ennek kapcsán Léna így fogalmazott: „Nagy viták mennek a poszt alatt. Megoszlanak a vélemények, vannak kommentek, hogy miért nem vittem tovább apukám stílusát, vagy miért nem egy Omega-dalt dolgoztam fel. De számomra egyértelmű volt, hogy én a saját stílusomat szeretném képviselni, és megtalálni az utamat” – tartotta fontosnak kihangsúlyozni az ifjú énekesnő.