KezdőlapHírekA Dalai Láma szerint utódja Kínán kívül fog megszületni

A Dalai Láma szerint utódja Kínán kívül fog megszületni

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A Dalai Láma új, kedden megjelenő „Voice for the Voiceless” (Hangot a hangtalanoknak) című könyvében azt állítja, hogy utódja Kínán kívül fog megszületni.

A 89 éves Dalai Láma korábban azt mondta, a spirituális mesterek sora vele véget érhet, új könyvében azonban most először azt írja, hogy utódja Kínán kívül, a „szabad világban” fog megszületni. Korábban csak annyit mondott ezzel kapcsolatban, hogy Tibeten kívül reinkarnálódhat, esetleg Indiában, ahol száműzetésben él.

„Mivel a reinkarnáció célja az előd munkájának folytatása, az új dalai láma a szabad világban fog megszületni, így a dalai láma hagyományos küldetése – vagyis az, hogy az egyetemes együttérzés hangja, a tibeti buddhizmus spirituális vezetője és Tibet szimbóluma legyen, megtestesítve a tibeti nép törekvéseit – folytatódni fog” – írja Tendzin Gyaco, a 14. dalai láma, aki 1955-ben, 23 éves korában menekült Indiába több ezer tibeti honfitársával, miután a Mao Ce-tung elleni sikertelen felkelésük kudarcba fulladt.

Kína „szeparatistának” tartja a dalai lámát, aki 1989-ben Nobel-békedíjat kapott fáradozásáért a Tibet szabadságáért folytatott küzdelemben. Peking ragaszkodik ahhoz, hogy ő válassza ki az utódját, de a dalai láma azt mondta, a Kína által kijelölt utódot nem fogják tiszteletben tartani.

A tibeti hagyomány szerint a láma lelke halálakor egy gyermek testében reinkarnálódik. A jelenlegi dalai lámát kétéves korában nevezték meg elődje reinkarnációjaként.

A Dalai Láma azt mondta, hogy júliusban, 90. születésnapja körül fogja nyilvánosságra hozni az utódlással kapcsolatos részleteket, és a könyvben azt is megjegyzi, hogy hazája továbbra is „az elnyomó kínai kommunista rezsim szorításában van”, de a tibeti nép szabadságáért folytatott küzdelem folytatódni fog az ő halála után is.



„A tibeti nép jogát, hogy saját szülőföldjének őrzője legyen, nem lehet a végtelenségig megtagadni, és szabadságvágyát sem lehet örökre elnyomni” – fogalmazott. „A történelemből az egyik világos tanulság a következő: ha az embereket tartósan boldogtalanságban tartjuk, nem lehet stabil társadalmunk.” Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy idős korára való tekintettel, egyre kevésbé tartja valószínűnek, hogy ő maga visszatérhet Tibetbe.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet