Egy 27 éves nőt három hónapig tartottak fogva egy pincében a csehországi Louny régióban található Siřemben, mielőtt sikerült megszöknie. A gyanúsítottat, a 40 éves Karel N.-t, egy teherautósofőrt letartóztatták – írja a Denik.
A nőt elrabolta, megkínozta és megerőszakolta a férfi, aki állítólag már korábban is követett el hasonló bűncselekedeteket. Az áldozatnak a múlt héten egy éjszaka sikerült megszöknie a pincéből, ahol három hónapig tartották fogva.
Február 20-án hajnali 3 óra körül a nő bekopogott a szomszédok ablakán. „Felébresztettem a férjemet, és bevittem őt a házba. Mindent bezártam, féltem, hogy valaki követi őt” – mesélte a nő, aki menedéket adott neki az otthonában.
Az áldozat elmondta, hogy egy vaságyhoz volt láncolva, de valahogy sikerült meglazítania a láncot, és az ablakon keresztül elmenekülnie. A nő rendkívül lefogyott, láthatóan alultáplált volt, a fejét kopaszra borotválták, a nyaka köré pedig láncot tekertek. „Csont és bőr volt, mintha egy koncentrációs táborból jött volna” – mondta egy másik helyi lakos a médiának.
Karel N. jelenleg letartóztatásban van, és ha bűnösnek találják, akár 12 év börtönbüntetést is kaphat. A férfi már néhány éve ismerte az elrabolt nőt, aki nem tartotta a kapcsolatot a családjával.
A férfi már korábban is követett el hasonló bűncselekményeket. Egy korábbi esetben, 2021-ben állítólag egy 22 éves lányt csalt be a házába azzal, hogy munkát ajánlott neki hostessként, majd láncra verte, és megkínozta.
Az első áldozatnak szintén sikerült megszökni, de a nő azóta is félelemben él. „Nem tudom elhinni, hogy ezt mással is megtette. Ez borzalmas” – mondta.
„A fantáziáihoz mindig olyan lányokat keres, akiknek nincs hova menniük, és általában drogfüggők” – mondta egy forrás, aki ismeri a gyanúsítottat.
Karel N.-t az első bűncselekmény után ugyan 3 év börtönbüntetésre ítélték, de végül fellebbezés után korábban szabadulhatott.
Siřem egyébként egy alig 70 lakost számláló kis falu, ami arról ismert, hogy Franz Kafka 1917-ben eltöltött ott néhány hónapot, miután tuberkulózist állapítottak meg nála. „Talán ez volt életem legboldogabb időszaka” – írta Kafka a naplójában a csendes faluban töltött hónapokról.