Hétfő reggel, hosszas küzdelem után, elhunyt Forgács Gábor színész, humorista és szinkronszínész – a szomorú hírt lánya, Győri-Forgács Beáta közölte Facebook-oldalán.
„„Hosszú, méltósággal, megingathatatlan hittel és humorral viselt betegség után ma reggel elhunyt apukám, Forgács Gábor. Temetéséről a későbbiekben adunk hírt” – olvasható a bejegyzésben.
Forgács Gábor pályafutása már nyolcéves korában kezdődött, amikor a jódlizás lett a hobbija. Első komoly fellépése 1972-ben a „Ki mit tud?” televíziós tehetségkutatón történt, ahol jódlitudását mutatta meg a közönségnek. E siker után egyre több meghívást kapott, és hamarosan a magyar előadóművészet meghatározó alakjává vált.
Pályafutása elején három évig dolgozott együtt Koós Jánossal, majd 1975-ben a Békés Megyei Jókai Színházban kezdett segédszínészként. 1977-től a Vidám Színpadon, majd később a Mikroszkóp Színpadon aratott sikereket, és ezután szabadúszóként folytatta munkásságát.
Forgácsot leginkább a vígjátékokban nyújtott alakításai és kabaréjelenetei tették ismertté, melyekkel a Magyar Televízió és az RTL Klub szórakoztató műsoraiban is gyakran szerepelt. Szinkronszínészi tehetségével pedig számos rajzfilm, filmsorozat és mozifilm karaktereit keltette életre.
Zenei tehetsége is figyelemre méltó volt: basszusgitárosként Magyarország egyik első színészzenekarában játszott. Ebben a formációban olyan ismert művészekkel zenélt együtt, mint Bubik István, Sipos András, ifjabb Latabár Kálmán és Mikó István.
A humoros produkcióikkal nagy közönségsikert arattak, többek között a Népstadionban, ahol a színészek és újságírók futballfesztiválján is felléptek. A zenekar eredeti felállását Kalmár Tibor hozta létre, a „Dali-dili” néven, és olyan legendás művészek alkották, mint Bodrogi Gyula, Forgács Gábor, Mikó István, Latabár Kálmán és Koós János.
Forgács 2020-ban tudta meg, hogy rákos, ami hosszan tartó és megpróbáltatásokkal teli kezelésekhez vezetett. Egyik műtétje után koronavírussal is megfertőződött, ami tovább súlyosbította egészségügyi állapotát.