KezdőlapHírekÖt órán belül lecsaptak rá Budapesten: a kölni lövöldözés gyanúsítottját a TEK...

Öt órán belül lecsaptak rá Budapesten: a kölni lövöldözés gyanúsítottját a TEK fogta el a VIII. kerületben

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!


Budapest VIII. kerületében fogták el azt a 33 éves német férfit, akit a hatóságok egy kölni lövöldözés miatt több mint egy hónapja kerestek. A kiemelten veszélyesnek minősített gyanúsított elfogásában a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája és a Terrorelhárítási Központ is részt vett.

Hirdetés

A K. M. A. monogrammal azonosított férfi ellen európai elfogatóparancs volt érvényben. A német nyomozók szerint május 31-én Kölnben több lövést adott le egy emberre, aki a támadás következtében életveszélyesen megsebesült. A feltételezett elkövető ezután elmenekült.

A német férfiról tudni lehetett, hogy magyar kapcsolatokkal is rendelkezik, ezért a magyar hatóságok szintén bekapcsolódtak a felkutatásába. A német rendőrség június 10-én az Országos Rendőr-főkapitányság Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központján keresztül jelezte, hogy a körözött férfi Budapesten tartózkodhat.

Az információ beérkezése után a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájának életvédelmi és célkörözési osztálya azonnal megkezdte az akció előkészítését. Mivel a férfit kiemelten veszélyes bűnözőként tartották számon, az elfogásba a TEK műveleti egységét is bevonták.

Hirdetés

Öt órán belül megtalálták a VIII. kerületben

A magyar rendőrök az értesítést követően öt órán belül felkutatták és elfogták a gyanúsítottat. K. M. A.-t Budapest VIII. kerületében vették őrizetbe a rendőrség és a TEK közös művelete során.

Az akcióról videó is készült.



Hirdetés
RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet