Julia Butterfly Hill, egy környezetvédelmi aktivista kiállt amellett, amiben hitt, és csatlakozott egy csoport önkénteshez, akik a kaliforniai Humboldt megye csodálatos mamutfenyőit védték.
A Luna nevű fát a Pacific Lumber Company akarta kivágni, ezért a csoport tagjai összefogtak, hogy megvédjék azt. Juliát eredetileg csak egy rövid tartózkodásra toborozták egy a fán épült kisméretű platformon, de a nő végül sokkal hosszabb ideig maradt ott: 1997 decemberétől 1999 decemberéig.
Nem volt könnyű dolga, a többi önkéntesnek vödrökben kellett feljuttatnia hozzá a készleteket, ő pedig egy kis, egyégős propántűzhelyen főzött és egy hálózsákban aludt.
A fagyos hőmérséklet és az erős szelek is veszélyt jelentettek, ugyanakkor sokszor helikopterek köröztek a feje fölött, és a dühös fakitermelők is zaklatták – egy alkalommal tíz napig ostromolták a fát, hátha sikerül elriasztaniuk őt onnan.
Julia a fán töltött ideje alatt több interjút is adott, és igyekezett felhívni a figyelmet a kialakult helyzetre napelemes telefonok használatával. Csak akkor volt hajlandó elhagyni a fát, amikor sikerült egyezséget kötni a céggel Luna, valamint a közelben lévő többi fa megőrzéséről.
De Julia ezután is folytatta a küzdelmet aktivistaként, és az adóátirányítás nagy támogatója lett.
A nő összesen 738 napot töltött a mamutfenyőn, hogy megmentse azt a kivágástól. Bár nem mindenki tehet ilyen látványos gesztusokat, mindannyian tehetünk valamit a környezetvédelemért a mindennapi életben akár kis lépésekkel is.
Kezdhetjük például azzal, hogy környezettudatosabb szokásokat alakítunk ki, lemondunk a műanyag használatáról, és fenntarthatóbb szállítási opciókat választunk. Mindannyiunknak szerepe van bolygónk védelmében és egy fenntartható jövő biztosításában mindenki számára.