A tetoválások mindig okkal születnek. Általuk kommunikál az, aki tintarajzot varrat magára, a lehetőségeknek pedig csupán a képzelet szab határt. Vannak azonban „egyezményes tetkók”, melyek túlmutatnak az egyszerű rajzokon. Mögöttes jelentéssel bírnak, melyekről nem árt, ha tudunk.
Napjainkban egyre nagyobb teret kapnak a tetoválások. Színesek vagy feketék, aprók vagy az egész testet beborítók, teljesen egyedi tervezésűek vagy sablonszerűek, egyszemélyesek vagy páros tetkók – a lényeg, hogy életünk végéig elkísérnek bennünket.
Igazán divatosak a minimalista minták, melyek csak egyetlen karakterből vagy miniatűr szimbólumból állnak – diszkrétek és mégis sokatmondók. Ilyen például a „;” – azaz a pontosvessző.

Gyakorlatilag bárhová felvarrathatja az, aki azonosulni tud vele, de különösen a kézen viselve különleges jelentéssel bír. Állhat önmagában vagy beépítve egy összetettebb alkotásba, minden esetben egy roppant erős üzenetet, valami fontosat árul el a viselőjéről.
A pontosvessző – tetoválás formájában –, a mentális betegségek és az öngyilkosság elleni küzdelem szimbóluma. Akik úgy döntenek, hogy tetováltatnak egy ilyent, vagy olyan “talizmánt” szeretnének, amely erőt ad nekik az ilyen problémák leküzdéséhez, vagy azt akarják megmutatni, hogy támogatják az ügyet, és reményt és szeretetet akarnak adni azoknak, akik depresszióval, öngyilkossággal, bármilyen függőséggel és egyéb problémákkal küzdenek.
» „Nem zavar, hogy a nevem kihalt – még mindig úgy gondolom, hogy jó név”
» Szívszorító pillanat: a halálán lévő csimpánz végső búcsút vesz a gondozójától
» A világ legnagyobb orcáival rendelkező nő megmutatta, hogy nézett ki az átalakulás előtt
» Ritka rákot diagnosztizáltak az anyukánál, miután megszülte a „csodababáját”
Annak is nyomós oka van, miért pont ezt a szimbólumot választották az ügy képviselőjének. A pontosvessző ugyanis azt jelképezi, hogy az adott személynek lehetősége lett volna véget vetni az életének, ezt jelenti a “pont”, de úgy döntött, hogy nem teszi (vessző), és helyette folytatja a küzdelmet, és élvezi az életet – írja a bestjive.com.
Figyelem!
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelkielsősegély-számot!