A Jim ikrekként ismert testvérpárt születésükkor elválasztották egymástól, 39 éves korukban találkoztak egymással először.
Ennek ellenére életük már a kezdetektől fogva döbbenetesen hasonlóan alakult. Amikor 1940-ben örökbe fogadták őket, mindkét gyerek a James nevet kapta örökbefogadó szüleitől, és mindkettőjüket Jimnek becézték.
Mindkét örökbefogadó család (a Lewis és Springer családok) tudott róla, hogy a fiúknak van egy ikertestvére, de soha nem vették fel a kapcsolatot egymással, pedig mindössze 70 kilométerre éltek egymástól. Igaz, az egyik család sokáig úgy tudta, a másik kisbaba nem maradt életben.
Bár egymástól távol nőttek fel, életük meglepő módon majdnem teljesen ugyanúgy alakult.
Mindkét fiúnak volt egy Toy nevű kutyája, az iskolában mindketten szerették a matematikát és a barkácsolást, de problémáik voltak a nyelvtannal. De nemcsak a gyermekkorukat kísérték végig ezek a véletlen egybeesések.
Mindkét Jim kétszer házasodott. Először mindketten egy Linda nevű nőt vettek feleségül. Majd, miután ez a házasság nem működött, és elváltak, mindketten egy Betty nevű nőt vettek feleségül. Mindkét férfinak egy-egy fia született, Jim Springer fia James Allan, Jim Lewis fia pedig James Alan.
Ugyanakkor mindkét férfi láncdohányos volt, és ugyanazt a cigarettamárkát vásárolták.
Mindketten ugyanolyan márkájú autót (Chevrolet) vezettek, és a munkájuk is nagyon hasonló volt: Jim Lewis biztonsági őr volt, míg Jim Springer seriff helyettesként dolgozott.
Mindkét család rendszeresen ugyanazon floridai tengerparton nyaralt, ami már csak azért is furcsa, mert az Egyesült Államok partvidékén több ezer strand található.
Jim Lewis 1977-ben döntött úgy, hogy megpróbál kapcsolatba lépni a testvérével. Sikerült is megtudnia róla néhány információt az Ohio állambeli Limában található bírósági levéltárból.
Először csak telefonon beszéltek, aztán úgy döntöttek, személyesen is találkoznak.
1979. február 9-én, 39 évvel születésük után, az ikrek végre megismerhették egymást.
Amikor életük egybeeséseinek lenyűgöző részleteire fény derült, az ikrek felkeltették a tudósok érdeklődését is, és kutatások témájává váltak.
Dr. Thomas Bouchard, a Minnesotai Egyetem kutatója, tanulmányában arra a következtetésre jutott, hogy az ikrek kórtörténete és agyhullámai szinte azonosak voltak.
Ezenkívül a két férfi a személyiségteszteken is nagyon hasonló eredményeket ért el.