A Jézus szíve kilátó egy Jézust ábrázoló műalkotás Hargita megyében, Farkaslaka, Székelyszentlélek és Bogárfalva falvak határában. A Gordon-tetőn emelt szobor 22 méter magas, és ezzel Kelet-Európa legmagasabb Krisztus-ábrázolásának számít, de egyébként is egyedi alkotás, ami a Megváltó Krisztus szobrához hasonlít a brazíliai Rio de Janeiróban.
A Jézus szíve, vagy más néven Fényt hozó Krisztusunk szobrot 2011-en emelték, és 2013. augusztus 17.-én avatták fel. Az építkezés még 2010-ben kezdődött, megálmodói két helyi üzletember, Magyari Árpád és üzlettársa, Péter János, a tejtermékeket forgalmazó Gordon prod Kft tulajdonosai, és a projekt főtámogatója is a Gordon Kft volt.
Magyari Árpád az anyagiak jelentős részét saját zsebből biztosította, de más befektetőkre is szert tett, és 200 ezer eurót gyűjtött össze, hogy ez az ambiciózus projekt megvalósulhasson.
A Gordon-tető 958 méter magas, a környék legmagasabb pontja, ahonnan gyönyörű kilátás tárul a vidékre. A Gordon-tető azért is tökéletes helyszín volt, mivel évszázadokkal korábban ezen a tetőn ünnepelték a környékbeli székely falvak az őszi betakarítás ünnepét.
A Jézus szíve szobor a helyiek háláját tükrözi, miután 2005-ben az utóbbi száz esztendő legsúlyosabb áradása pusztított a környező településeken, ami súlyos anyagi károkat okozott, és emberéleteket is követelt, de közös erőfeszítéssel sikerült az újjáépítés. Ezért a helyiek szerették volna kifejezni hálájukat Istennek.

Magyari Árpád sajnos nem érte meg a projekt kivitelezését, de a szobor végül elkészült, és azóta is őrködik a vidék felett.
A kilátóhoz való eljutás nem bonyolult, és akár Google Maps útmutatására is hagyatkozhatunk: ez Szentlélek felől jelöli ki az útvonalat. Ezen az úton autóval is eljuthatunk a kilátóig, esős időben azonban az utolsó útszakasz nehezen járható lehet. Az autót a domb alján lévő parkolóban is hagyhatjuk, innen gyalogosan körülbelül 20 perc feljutni a tetőre.
A szobrot a székelyudvarhelyi származású Zawaczky Walter szobrászművész tervezte, aki a kezeit áldásra táró Krisztust akarta megformázni. Anyaga rozsdamentes acél, mivel fontos szempont volt, hogy minél inkább ellenálljon az elemek és az idő pusztításának. A fejrészbe lépcsősor vezet fel, ahonnan lélegzetelállító kilátás nyílik.
Az emlékmű fogadtatása azonban nem volt egyértelműen pozitív, sőt, már az első perctől megosztotta a közvéleményt – vannak, akik a pléh-Krisztus gúnynévvel illetik a szobrot.
De akár elnyeri a tetszésünket, akár nem, a Jézus szíve szobor mindenesetre nem csupán turisztikai látványosság, hanem a hit, a remény és a közösség erejének szimbóluma is.