Három héttel a letartóztatása után megtörte a csendet Britney Spears, és egy rövid, de személyes üzenetben szólt rajongóihoz.
A 44 éves popsztárt március 5-én este, helyi idő szerint 21:30 körül tartóztatta le a kaliforniai autópálya-rendőrség Westlake Village közelében, lakóhelye közelében. A hatóságok közlése szerint ittas vezetés gyanúja merült fel.
A hivatalos jelentés szerint Spears „szabálytalanul és nagy sebességgel vezetett… ittas állapotra utaló jeleket mutatott, és egy sor helyszíni józansági tesztnek vetették alá”, majd „a kaliforniai közlekedési törvénykönyv 23152(g) szakaszának megsértése, azaz kábítószer és alkohol együttes hatása alatt történő vezetés miatt letartóztatták és őrizetbe vették”.
Spears az Instagram-oldalán tért vissza a nyilvánosság elé, ahol köszönetet mondott a támogatásért, és megosztotta, hogy időt töltött kisebbik fiával, Jaydennel. A 19 éves fiút – akinek édesapja Kevin Federline – együtt látták édesanyjával.
„Köszönöm nektek a támogatásotokat… olyan áldás, hogy időt tölthetek a családommal és a barátaimmal!!!” – írta. „Maradjatok kedvesek!!!”
Egy, a PEOPLE magazinnak nyilatkozó képviselő szerint Spears mindkét fia, a 20 éves Sean és Jayden is vele tölti ezt az időszakot. „A fiai vele fogják tölteni az időt. Szerettei kidolgoznak egy régóta esedékes tervet, hogy elősegítsék a sikeres és boldog életét.”
„Ez egy szerencsétlen eset volt, amely teljesen megbocsáthatatlan. Britney meg fogja tenni a megfelelő lépéseket és betartja a törvényt, és remélhetőleg ez lehet az első lépés a régóta esedékes változás felé, amelyre Britney életében szükség van. Remélhetőleg megkapja a segítséget és a támogatást, amire szüksége van ebben a nehéz időszakban” – fogalmazott a képviselő.
Egy, a The Daily Mailnek nyilatkozó forrás szerint az énekesnő jelenleg AA-találkozókra jár Los Angelesben.
„Britney nagyon nyitott és őszinte az AA-találkozókon, azt mondta, imádja kiönteni a szívét, mert tudja, hogy ez a legjobb módja a gyógyulásnak és annak, hogy jobban érezze magát.”
A forrás hozzátette: „Az egyetlen dolog, aminek engedett, az a különleges kávéitalok. Nagyon óvatos, mert ott akar lenni a gyerekei mellett. Nagyon boldog, hogy újra közel állnak egymáshoz, ez gyógyítja a szívét, imádja a fiait.”
Egy másik forrás a Page Six számára arról beszélt, hogy a sztár „megdöbbent” a letartóztatása miatt, és tisztában van a következményekkel: „Britney tudja, hogy szembe kell néznie a következményekkel, bármilyenek is legyenek azok.”
Az ügy következő fontos állomása május 4-én várható, amikor Britney Spears bíróság elé áll.
