Dudás Mikit garázdasággal gyanúsította meg a rendőrség, miután az egykori világbajnok kajakozó egy konyhakéssel kiszúrta egyik szomszédja autójának a kerekét. A sportoló a story.hu-nak mesélt az esetről, elmagyarázva, mi vezetett idáig.
„Igen, kiszúrtam a szomszédom autójának kerekét, és most megint én vagyok a botrányos sportoló! De a miértek senkit sem érdekelnek!?!” – mondta Dudás Miki a Storynak, majd elárulta, pontosan hogy fajultak ilyen messzire a dolgok.
Elmondása szerint bosszúból cselekedett, miután belerúgtak a kutyájába. „Az volt, hogy kedd reggel elindultunk a kis dagadt tacsimmal, Babával sétálni. A földszinten kinyílt a liftajtó, ami előtt ott állt egy nagydarab rapper gyerek. Láttam már párszor itt, és mit ne mondjak, nem egy bizalomgerjesztő alak. Nem igazán volt beszámítható állapotban, a kutyám pedig ezt egyből megérezte. Védte magát, és engem is, és ráment a bokájára.
Időm se volt semmire, mert a csávó abban a pillanatban egy akkorát rúgott a kis tacskómba, hogy csóri állat métereket repült, és nekivágódott a falnak” – mesélte.
Bár ott és akkor visszafogta magát, és csak rászólt a kutyusát bántalmazó férfira, még akkor is dühös volt, amikor később hazaért a kutyasétáltatás után, és rendkívül igazságtalannak érezte a történteket.
„Ez a kiskutya az életben nem bántott senkit. Az első közös kisgyerekünk Ivett-tel.
Babát hat gyerek nyúzhatja, cibálhatja egyszerre, akkor sem csinál semmit. De nyilván ezen a csávón érezte, hogy valami nincs rendben, és kiszámíthatatlan, úgyhogy rögtön reagált. De ilyet belerúgni akkor sem lehet egy kis állatba!
Úgyhogy igen, fogtam egy konyhakést, lementem, és kiszúrtam az autója kerekét!”
Csakhogy valaki videóra vette, ahogy kiszúrta az autó kerekeit, és nem sokkal később kopogtak nála a rendőrök, hogy kihallgassák.
„Én elmondtam nekik őszintén, hogy mi történt. Mire azt mondták, megértenek, de ezt akkor sem így kellett volna megoldanom. Bevittek, és kihallgattak. Ennyi a történet, ez a teljes igazság” – számolt be róla a sportoló.
 


