KezdőlapBulvárFilmMegérkezett a Netflix legdrágább filmj: az Elektromos állam megdöbbentő jövőképet fest

Megérkezett a Netflix legdrágább filmj: az Elektromos állam megdöbbentő jövőképet fest

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Megérkezett a Netflix kínálatába minden idők egyik legdrágább filmje, az Elektromos állam (The Electric State), amely látványos sztárparádéval és a mesterséges intelligencia térhódításáról szóló gondolatébresztő történettel hódít. A film rendezői és producerei Anthony és Joseph Russo, akiket a Marvel-filmekből ismerhetünk. A HotNews interjút készített a két rendezővel a grandiózus projektről és annak meglepő párhuzamairól a valósággal.

A Netflix nem szokott pontos költségvetési adatokat nyilvánosságra hozni, de a szórakoztatóipari szaklapok szerint az Elektromos állam 320 millió dolláros gyártási költséggel készült – ez az összeg a marketingköltségek nélkül értendő. Ha ehhez hozzáadjuk a promóciós kampányt, a végösszeg könnyen megközelítheti James Cameron Avatar: A víz útja című filmjének 350 millió dolláros büdzséjét.

Ez a gigantikus költségvetés nemcsak a Netflix történetének legdrágább filmjévé teszi a produkciót, hanem a világ egyik legköltségesebb filmjeként is számon tartható. Az óriási befektetés pedig egyértelmű kockázatot jelent a streaming szolgáltató számára – különösen egy olyan korban, amikor a mesterséges intelligencia témája egyre inkább foglalkoztatja az embereket.

A Russo testvérek az Elektromos állam premierje előtt meséltek a film különleges narratívájáról:

„Ez egy nagyszerű családi szórakoztató film, amely vicces, de egyben szívszorító is. Egy lány történetét követi, aki elvesztette családját egy robotháború során a kilencvenes évek egy alternatív változatában. Útnak indul, mert úgy hiszi, bátyja még életben van, és meg akarja találni” – mondta Joseph Russo.

A főszerepet Millie Bobby Brown játssza, aki a Stranger Things sikersorozat Elevenjeként vált világszerte ismertté. A film alapja Simon Stålenhag 2018-as azonos című képregénye, amely már évekkel ezelőtt felhívta magára a Russo testvérek figyelmét. A Universal Pictures eredetileg mozifilmként tervezte bemutatni a történetet, ám végül a Netflix szerezte meg a forgalmazási jogokat 2022 júniusában – néhány hónappal azelőtt, hogy az OpenAI bemutatta a ChatGPT-t, elindítva az A.I. körüli globális vitákat.



Millie Bobby Brown és Chris Pratt
Millie Bobby Brown és Chris Pratt, a film két főszereplője – Fotó: Shutterstock

A mesterséges intelligencia és a valóság ijesztő összefonódása

A film bemutatásának időzítése különösen érdekes, hiszen a mesterséges intelligencia fejlődése egyre égetőbb kérdéssé válik.

„Hátborzongató, hogy a film mennyire rezonál a valósággal – ez egyszerre megdöbbentő és nyugtalanító. A technológia fejlődése már jó ideje ebbe az irányba tart, és úgy gondolom, hogy Simon Stålenhag ezt a folyamatot ragadta meg a könyvében. Mi pedig, a forgatókönyvíró partnereinkkel együtt, a digitális technológiához való viszonyunkat akartuk vizsgálni” – fogalmazott Anthony Russo a témával kapcsolatban.

Hozzátette: „A mesterséges intelligencia csupán a legutóbbi lépcsőfok ebben a folyamatban, amely az 1990-es évek óta formálja az életünket. A történet időbeli visszahelyezése lehetővé teszi, hogy más perspektívából szemléljük azokat a problémákat, amelyek ma is foglalkoztatnak minket.”

A Terminátor filmekhez hasonlóan az Elektromos állam is egy ember és gép közötti konfliktust mutat be, de egészen más megközelítéssel. A Russo testvérek szándékosan a múltba helyezték a történetet, hogy elkerüljék a jövővel kapcsolatos végzetjósló narratívát. Joseph Russo így magyarázta ezt a döntést:

„Ha egy disztópikus filmet a jövőbe helyezünk, az emberek hajlamosak úgy érezni, hogy egy katasztrófa elkerülhetetlen. De ha a múltba visszük a történetet, az a gondolat születhet meg bennünk, hogy már túléltük ezeket a kihívásokat, és képesek vagyunk alkalmazkodni.”

A film egyik karaktere, akit Stanley Tucci alakít, egy milliárdos vezérigazgató, aki fényes jövőt ígér az emberiségnek. Ez a karakter több technológiai vezető vonásait egyesíti magában, ahogy ezt Joseph Russo is kiemelte.

„Nem egyetlen milliárdos inspirálta, hanem a technológiai világot uraló ideológiák. Az érdekelt minket, hogy mi motiválja ezeket az embereket – személyes szinten” – mondta Joseph Russo.

A látványos szereplőgárdában Millie Bobby Brown mellett olyan nagy nevek tűnnek fel, mint Chris Pratt, Jason Alexander, Giancarlo Esposito és Ke Huy Quan. A filmben ugyanakkor olyan sztárok is közreműködnek, akiket nem látunk, csak hallunk: Woody Harrelson, Anthony Mackie, Brian Cox, Colman Domingo, Jenny Slate és Hank Azaria a robotok hangját adják.

Bár sokan meglepődhetnek azon, hogy ekkora neveket csak szinkronszerepre kértek fel, a Russo testvérek szerint ez egy tudatos döntés volt.

„Ez egy egyedülálló lehetőség volt számukra. Például Anthony Mackie, akivel többször dolgoztunk együtt, itt egy teljesen másfajta szerepben jelenik meg, és szerintem ez izgalmas a közönség számára is” – mondta Anthony Russo.

Az Elektromos állam nem csupán egy grandiózus sci-fi, hanem egy mélyen emberi történet is. A film aktuális kérdéseket feszeget a mesterséges intelligenciáról és a technológiai fejlődés társadalmi hatásairól – mindezt egy látványos és érzelmekkel teli kalandfilm formájában. A Netflix eddigi legdrágább alkotása mostantól elérhető a streaming platformon, és minden adott ahhoz, hogy a következő évek egyik legmeghatározóbb sci-fije legyen.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet