Összeállt Szántó Dávid futócsapata! Véget ért a „Dávid futása” sport reality szereplőválogatása.
A Sport 24 műsorvezetője 2011. június 20-án jelentkezik először a „Dávid futása – A maratoni csata” című műsorral a DIGI Sporton. A csatornán és a facebookon is meghirdetett castingra érdekes háttértörténetekkel és minden korosztályból érkezett jelentkező. Sokan aktív futóként szerették volna megmérettetni magukat az októberi Budapest Maratonon, viszont a jelentkezők között többen maguknak és közvetlen környezetüknek akartak bizonyítani a táv lefutásával.
Négy igazán színes egyéniség jutott át a rostán és került be Dávid futócsapatába:
István, a 60 éves nyugdíjazott vámparancsnok, aki többek között a Dumaszínházból ismert Hajdú Balázs édesapja, immáron 10 éve rendszeresen fut, de igazi szenvedélye a sakk. Enikő, a fiatal body art és pilates oktató, most Dáviddal együtt a maratoni 42 kilométer teljesítését tűzte ki céljául. Bence, a lányok kedvence, akiről – állítása szerint – senki sem hiszi el, hogy képes teljesíteni a távot és végül a nagydumás Zita, aki táncosként szerepelt már a Made in Hungária című magyar filmben is, jelenleg pedig a Színház – és Filmművészeti Egyetem elsőéves hallgatója.
A nyilvános futóedzéseken bárki együtt készülhet Dáviddal és csapatával. Az edzéseket a facebookon mindenki követheti, megoszthatja véleményét, kérdezhet akár saját felkészülésével kapcsolatban is, az edzők pedig szívesen válaszolnak a feltett kérdésekre.