Szeretjük a házikedvenceket, mert olyan energiát hoznak az életünkbe, ami a tudomány szerint is gyógyító hatású. Azonban sok család mond le róluk abban a pillanatban, amikor kisbabájuk születik – abból az elvből, hogy a gyerek mellé nem való egy (vagy netán több) szőrös négylábú. Tornóczky Anita nem így gondolja: akkor is teljes értékű családtagok maradtak a kutyái, miután világra hozta kisfiát, Noelt.
A 45 éves magyar modell és műsorvezető számára sosem volt kérdés, mi lesz a házikedvenceivel, amikor megszületik a kisbabája. A kutyái továbbra is fontos szerepet játszanak az életében, és úgy véli, nemcsak őt segítik a gyereknevelésben, hanem a kisfiát is segíteni fogják abban, hogy egészségesen fejlődjön.
Az állatmentő tevékenységeiről is híres Tornóczky Anita öt év próbálkozás után, tavaly novemberben adott életet első gyermekének, Noelnek. Mivel sokan ostromolták őt a kérdéssel, mi lesz a kutyákkal a kisbaba érkezése után, a közszereplő egy bejegyzésben reagált a közösségi oldalán.
„Sajnos, vannak, akik családtagként kezelik a kutyát, de csak addig, amíg gyerekük nem születik. Utána mehet az udvarra, a vidéki rokonhoz vagy menhelyre…” – fogalmazott Anita.
De kiemelte, egy négylábú a családban „neked is segít a gyereket gondozni, terelgetni, és a gyereknek is nagyon jót tesz. Minden gyermek számára hatalmas előny, ha kutyával nőhet fel. Csökkenti a szorongásukat, a stressz-szintjüket, és még a szocializációjukat is támogatja. Emellett segít számukra a kötődési problémák kezelésében: nem véletlen, hogy meglehetősen tudnak ragaszkodni egy állathoz” – fejtette ki az állatbarát műsorvezető.
Anita azt is megjegyezte, ahhoz, hogy ez a kapcsolat oda-vissza működjön, a házikedvencünkek továbbra is biztosítani kell azokat a feltételeket, amelyek a gyerek érkezése előtt is fennálltak: az ebbel való foglalkozást, a számára szükséges fizikai aktivitást, a törődést és a figyelmet, amelyet ugyanúgy igényelnek. Így egy kiegyensúlyozott idegrendszerű családtagnak örülhetünk, a belőlük áradó feltétel nélküli szeretettel.
„Ne tekintsd alapnak, hogy a kutyának szeretnie kell a gyereket. Vond be a gyereket a kutya számára fontos folyamatokba (játék, evés, séta, tanulás/jutalmazás). Csecsemő korban kötheted magadra, idősebben pedig a felügyeleted/iránymutatásod mellett önállóan csinálhatja” – magyarázta a kutyaidomárként is tevékenykedő egykori műsorvezető.