A boncolási eredmények szerint Betsy Awakava, az Oscar-díjas színész felesége február 11-én hunyt el a Santa Fe-i otthonukban, egy patkányürülékből elkapott influenzaszerű fertőzésben. Gene Hackman azonban nem tudott segítséget hívni, mert nem volt mobiltelefonja – árulta el a megrázó részleteket a színész közeli ismerőse. Egy héttel később, Hackman is meghalt, amelyben „jelentős szerepet játszott” a szívbetegsége és előrehaladott Alzheimer-kórja. A holttestüket február 26-án találták meg.
A 95 éves színész és 65 éves feleségének bizarr halálesete megrázta a világot. Miután több spekuláció is keringett akörül, hogy valójában mi történhetett a sztárpárral, Tom Allin, a házaspár régi barátja, szombaton tett nyilatkozatában új tényeket tárt fel: Hackmannek nem volt telefonja, és „nem érdekelte a technológia”. De még ha lett volna sem tudta volna használni.
„Ez annyira szomorú. Betsy meghalt, Gene pedig már annyira előrehaladott állapotban volt az Alzheimer-kórral, hogy csak bolyongott és nem evett. Ha lett volna telefonja, nem tudott volna segítséget hívni, még ha akarta volna sem. Az egyik szoba padlóján találtak rá, míg a felesége 20 lábnyira tőle a fürdőszobában volt. Nem volt étel a gyomrában” – fedte fel a forrás.
Az esetet dr. Heather Jarrell orvosszakértő így véleményezte: „könnyen lehet, hogy Mrs. Hackman meghalt, és a férje nem tudta, hogy elhunyt”. A kutyájuk, Zinna szintén halott volt, amikor Hackmanék holttestét megtalálták. A 12 éves ebet egy orvosi beavatkozás miatt zárták ketrecbe. A kutya gyomrában sem volt élelem. A két másik németjuhász, akik szabadon kószáltak a házban, életben maradt. A forrás azt is megjegyezte: „Hackman Alzheimere annyira előrehaladott volt, hogy nem vette észre, hogy Zinna be volt zárva a ketrecbe”.
Az új-mexikói hatóságok pénteken erősítették meg, hogy Betsy Arakawa február 11-re tehető halálát egy patkányok által terjesztett vírus – pontosabban hantavírusos tüdőszindróma okozta, míg Gene Hackman feltehetően február 18-án hunyt el súlyos szívbetegségben. Doug Lanham, Hackman közeli barátja és egykori üzlettársa azonban nem tudja elhinni, hogy a 95 éves férfi képtelen volt hívni a mentőket, miután a feleségét a fürdőszobájuk padlóján láthatta.

„Mindannyian tudtuk, hogy az Alzheimer-kór késői stádiumában van. De még mindig írt és festett. Ennek semmi értelme. Ez nagyon furcsa. Számomra, személy szerint még bizarrabb. Egyszerűen nem tudom felfogni” – hangoztatta Lanham a DailyMail-nek adott exkluzív interjújában.
Dr. Heather Jarrell, Új-Mexikó állam vezető orvosszakértője azt is elárulta, mindkettőjük halálát természetesnek minősítették, és nem találtak belső vagy külső traumára utaló jeleket. Kutyájukat, Zinnát, akit szintén holtan találták Arakawa közelében, február 9-én hozták ki egy állatkórházból, miután egy beavatkozáson esett át, ami a hatóságok szerint magyarázatot adhat arra, hogy miért volt ketrecben. Az újságírók kérdésére Jarrell azt is megerősítette, valószínű, hogy Hackman előrehaladott Alzheimer-kórja miatt észre sem vette, hogy felesége meghalt.
Miután a hatóságoknak sikerült felállítaniuk az időrendi sorrendet, a tisztviselők úgy nyilatkoztak, február 9-én Betsy elhozta a kutyáját az állatorvostól, és február 11-én emailt váltott a masszőrével, és még aznap délután egy helyi termelői piacra ment.
A CVS biztonsági felvételei szerint a nőt egy helyi állateledel-kereskedésben is látták. Onnan az autójával elhajtott, valószínűleg hazament. Utána viszont már nem találtak további kommunikációra utaló jeleket sem a postaládájában, sem a telefonján. De a nyomozás még folytatódik. Azzal kapcsolatban pedig, hogy Arakawa miként fertőződhetett meg, a CDC egyik forrása a Daily Mail-nek elmondta, bár a házban nem volt jele rágcsálóknak, az ingatlan néhány melléképületében találtak patkányürüléket és rágcsálótevékenységre utaló nyomokat.
A hantavírus egyike azon betegségeknek, amelyeket a rágcsálók terjesztenek, és főként tavasszal-nyáron érkezik a legtöbb jelentés, amikor az emberek többet tartózkodnak házon kívül, a szabadban. Bár a hantavírus az egész világon előfordul, az Egyesült Államokban a legtöbb esetet a nyugati államokban jelezték. A vírus súlyos és néha halálos tüdőfertőzést okozhat. A tünetek közé tartozhat a köhögés, a légszomj és a mellkasi szorító érzés. De emberről emberre nem terjed – fejtette ki dr. Jarrell.