Január 30-án, pénteken súlyos közúti baleset történt az A7-es autópályán, Donzère közelében, Montélimar-tól délre, Franciaország Drôme megyéjében. Két nővér, egyikük 78, a másikuk 79 éves, életét vesztette, miután autójuk ütközött egy teherautóval.
A baleset este 11 óra körül történt. A nővérek Dacia Duster típusú autója az autópálya külső sávjában állt, amikor egy nehéz tehergépjármű hátulról nekiütközött.
A teherautó sofőrje, akit váratlanul ért az álló jármű, nem tudta elkerülni az ütközést.

Az áldozatok, két nővér voltak, Saint-Péray-ben éltek, és a France Bleu által közzétett információk szerint éppen egy temetésről tértek haza.
Annak ellenére, hogy a baleset helyszínére körülbelül 15 tűzoltó érkezett, és azonnal megkezdték a mentési munkálatokat, a két nővér életét már nem tudták megmenteni.
A teherautó sofőrje, egy 26 éves férfi gyümölcsöt és zöldséget szállított. A mentők sokkos állapotban szállították a montélimari kórházba. A hatóságok szerint a férfit kórházból való elbocsátása után a csendőrség kihallgatja, de nem veszik őrizetbe.
A hatóságok vizsgálatot indítottak a tragédia pontos körülményeinek tisztázása érdekében, különös tekintettel arra, hogy miért állt meg a nővérek autója az autópályán.
