Szaúd-Arábiában megkezdődtek a válságtárgyalások, miközben az Egyesült Államok és Ukrajna vezető tisztviselői arra készülnek, hogy kidolgozzák a módját annak, hogyan lehetne véget vetni a háborúnak.
Volodimir Zelenszkij elnök elküldte kabinetfőnökét, Andrij Jermakot, hogy találkozzon Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel. Jermak szerint Ukrajna „kész mindent megtenni a béke érdekében”, de Putyin előzőleg megfogalmazott követeléseit túlzónak találta.
Jermak nyugati biztonsági tisztviselőkre hivatkozva azt is hangsúlyozta, hogy „semmi jel nem utal arra, hogy Putyin hajlandó lenne kompromisszumot kötni bármelyik céljával kapcsolatban” és ha nem kapja meg, amit akar, kész folytatni a harcokat.
Vlagyimir Putyin még korábban meghatározta azt a három feltételt, aminek teljesülnie kellene ahhoz, hogy visszavonja a csapatait Ukrajnából.
Putyin azt követelte, hogy Ukrajna „hivatalosan kötelezze el magát a semlegesség mellett, mondjon le a NATO-csatlakozási törekvéseiről, demilitarizálódjon és ismerje el az elcsatolt területekre vonatkozó orosz igényeket.” Szergej Lavrov orosz külügyminiszter emellett azt is kizárta, hogy európai békefenntartókat küldjenek a helyzet ellenőrzésére.
Eközben az úgynevezett Tettrekészek Koalíciója (coalition of the willing) potenciális tagjainak katonai vezetői Párizsban találkoznak, francia tisztviselők szerint mintegy 30 ország vehet részt a találkozón.
A találkozón részt vevő országok közül ugyan várhatóan nem mindegyik kötelezi el majd magát a békefenntartó erőkhöz való csatlakozásra, de logisztikai segítséget nyújthatnának az ukrajnai csapatoknak, vagy más formában támogathatnák őket.
Eközben Ukrajna a háború eddigi legnagyobb dróntámadását indította Oroszország ellen. Hétfő este és kedden kora reggel 337 drónt indítottak el oroszországi célpontok felé, ezek közül több Moszkva térségét vette célba.
Andrej Vorobjov, Moszkva régió kormányzója elmondta, hogy egy ember meghalt és három megsebesült a támadás következtében, amely hét lakóházat is megrongált Ramenszkoje kerületben.