KezdőlapHobbyAz állatorvos szerint nagyon sok gazdi elköveti el ezt az 5 hibát...

Az állatorvos szerint nagyon sok gazdi elköveti el ezt az 5 hibát kánikula idején, ezzel pedig veszélybe sodorja kedvencét

-

Még több érdekes történetért iratkozz fel a Twice.hu hírlevelére!

A kánikula hihetetlenül veszélyes lehet a háziállatokra. Mindannyian tudjuk, hogy a forró autóban hagyott háziállatok, akár van kánikula, akár nincs, gyorsan elájulhatnak a hőségtől. De a magas hőmérséklet otthon is veszélyt jelenthet állatainkra.

Nagyon sok gazdi nincs tisztában azzal, hogyan tartsa hűvösen háziállatát kánikula idején. Néhány gyakori hiba hatással lehet kedvencünk egészségére az otthoni forróságban.

Ha van otthon háziállatunk, természetes, hogy mindent meg akarunk tenni, hogy kedvencünk jól érezze magát és megőrizze egészségét. Az állatorvosok felhívták a figyelmet 5 olyan hibára, amit sok gazdi elkövet kánikula idején – írja a Homes and Gardens.

1. Egyedül hagyjuk a kutyát a medence mellett

Dr. Shannon Barrett állatorvos óva int attól, hogy bármikor egyedül hagyja kedvenceinket a medence mellett. Bár ezt egész évben szem előtt kell tartani, ez még inkább lényeges, amikor kedvencünk a kánikula miatt a hűvösebb vízben keres enyhülést.

„Bár az úszás remek testmozgás kutyáink számára, nagyon veszélyes lehet, ha felügyelet nélkül hagyjuk őket a medence mellett” – mondja az állatorvos. „Nem mindegyik kutya tudja, hogyan kell kijönni a medencéből, ha túlságosan elfárad az úszástól, ezért fontos, hogy mindig felügyelet alatt legyenek.”

2. Kertészkedés közben kint hagyjuk a kutyát

„A kutyák nem tudnak izzadni, hogy lehűljenek, ehelyett nyelvükkel lihegnek. Éppen ezért nehezen szabályozzák a testhőmérsékletüket. Nagy melegben a kutyák szenvednek” – mondja Dr. Shannon Barrett, hozzáteszi, nagy melegben jobb, ha a kutya árnyékban, a házban tartózkodik.

„A háziállatok nagyon érzékenyek a hőgutára, és ennek a jelei nagyon finomak lehetnek. Előfordulhat, hogy csak órákkal a kint tartózkodás után jelentkeznek. Ezért kerüljük a nap legmelegebb időszakát, ami a helytől függően délelőtt 10 és délután 3 óra között lehet” – magyarázza a szakember.

Az állatorvos szerint nagyon sok gazdi elköveti el ezt az 5 hibát kánikula idején, ezzel pedig veszélybe sodorja kedvencét
Fotó: Freepik

3. Légkondi hiánya

Dr. Shannon szerint arra is figyelni kell, hogy az otthonunk hőmérséklete se legyen túl magas, márpedig ha nincs légkondicionáló berendezés a lakásban, ez könnyen előfordulhat. A kánikulában mi emberek is nehezen viseljük a légkondimentes lakást, hát akkor a kutyák.

„Mindannyian energiatudatosak akarunk lenni, de vegyük észre, hogy otthonunk hőmérséklete nagyon gyorsan megemelkedhet, és ilyenkor a háziállatok szenvedik el a következményeket” – mondja az állatorvos. „Győződjünk meg róla, hogy a háziállatok számára megfelelő hőmérsékletű a lakás, amíg távol vagyunk. Ha számunkra túl meleg van, akkor a kutyáknak is túl melege lesz.”

4. A kutya eledelének kinti tartása

Bár csábító lehet, hogy a kutyaeledelt kint tartsuk, hogy kedvencünk könnyen hozzáférjen, Paola Cuevas Moreno állatorvos arra figyelmeztet, hogy a meleg időjárás „baktériumok táptalaját” teremti meg, amely káros lehet a kutya számára.

„A baktériumok meleg körülmények között hajlamosak túlszaporodni, ami növeli a megbetegedés esélyét” – mondja az állatorvos. „Távolítsunk el mindent, amit kedvencünk 30 percen belül nem eszik meg, és minden étkezés után mossuk el a tányérját” – tette hozzá.

5. A kutyaalom közvetlen napfényes ablak melletti elhelyezése

Dr. David Littlejohn szerint kerülni kell a lakásban az olyan helyeket, ahol a kutyát direkt napfény éri az ablakon át.

„Nem jó olyan ablakos szobában tartani a kutyát, ahol sok közvetlen napfény éri. Ha a kutya nem tudja elhagyni az adott helységet, igen kellemetlen következményei lehetnek” – mondja az állatorvos.

Hogyan védjük meg kutyánkat a hőségben vagy kánikulában?

Ahogy egy forró autóban sem hagynánk a háziállatunkat, így egy forró lakásban se tegyük ezt.
Gondoskodjunk arról, hogy kedvencünknek elegendő vize legyen, meg fog lepni, mennyivel többet isznak a melegben.
Ne vigyük sétálni a legforróbb időszakban, ez nekünk sem, a kutyának sem jó, inkább kora reggel, vagy késő délután sétáljunk.
A rendszeresen napon tartózkodó kutyát kenjük be naptejjel, ők is könnyen leéghetnek a napon.

Ha nem szeretnél lemaradni tartalmainkról, akkor lépj be a Twice.hu exkluzív Facebook csoportjába vagy iratkozz fel a hírlevelünkre!


Legfrissebb

Hirdetés

Csemegézz

Ez is érdekelhet