A tengeri só számos gyógyhatása miatt vált világszerte ismertté. A főzésen túl sokan használják lábfrissítőként, méregtelenítésre, immunerősítőként. Ha nincs otthon tengeri só, szerezzünk be mindenképp, és próbáljuk ki az alábbi módszereket egészségünk érdekében.
Hajápolásra
– ha túlságosan zsírosodik a hajunk, keverjünk egy marék tengeri sót a samponunkba. Rendszeresen alkalmazzuk a sós sampont, és egy idő után érezni fogjuk a hatását. Az erősebb hatás érdekében, keverhetjük a hajbalzsamba is. Melegítsük fel kissé a keveréket, kenjük fel a hajunkra, és hagyjuk állni tíz percen keresztül, majd öblítsük le. Megakadályozza a haj lelapulását, és dúsabbá varázsolja a hajat.
Bőrápolásra
– keverjünk tengeri sót folyékony szappanba, vagy a megszokottan használt arctisztítónkba, masszírozzuk bele a bőrbe, majd öblítsük le. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, és hidratál is.
Lábápolásra
– a kiszáradt bőr egyik legjobb ellenszere, ha egy kevés olívaolajjal keverünk el tengeri sót, és ezzel masszírozzuk át a lábunk. Két-három naponta alkalmazzuk, és máris puha, és friss lesz a lábunk bőre.
Serkenti a sebgyógyulást
– hogy ne maradjon csúnya heg a sebek begyógyulása után, masszírozzuk be a területet egy kevés tengeri só, és víz keverékével.
Fejfájás ellen
– ha valaki gyakran küzd fejfájással, a fürdővizéhez tegyen 2-3 marék tengeri sót.
Szálka ellen
– ha szálka vagy tüske ment a kezünkbe, és nem akar kijönni, tegyünk rá egy kevés tengeri sót, rövid idő alatt ki fogja dobni a szervezetünk.
A nyugodt alvás érdekében
– egy fárasztó nap után vegyünk egy pihentető, meleg fürdőt. A vízbe tegyünk egy csésze tengeri sót.
Másnaposság ellen
– oldjunk fel egy teáskanál sót egy pohár vízben, ez majd feltölti a szervezetet ásványi anyagokkal, és enyhülni fog a másnaposság.
Mosogatógép tisztítására
– időnként tegyünk egy kevés tengeri sót a mosogatógépbe, és indítsuk el rövid programon.