KezdőlapHobbyEzt tedd a karácsonyi kaktusszal már szeptemberben, ha azt akarod, hogy decemberben...

Ezt tedd a karácsonyi kaktusszal már szeptemberben, ha azt akarod, hogy decemberben virágozzon

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A karácsonyi kaktusz örökzöld, évelő növény, aminek, ha minden jól megy, éppen karácsony környékén kell virágoznia. Ehhez azonban megfelelő gondoskodásra van szüksége.

Ezek a különleges növények Brazíliából származnak, ahol a trópusi, vagy szubtrópusi őserdők fáin élnek. Lakásban tartva nem szeretik a túl száraz levegőt, a nagy hőingadozást és a változó környezetet, ahogy a tűző napfényt sem.

Nyáron kitehetjük a növényt az erkélyre, télen pedig nem túlfűtött, de nem is fűtetlen helyen, fényhez közel, kissé párás helyen érzik jól magukat.

Ha pedig azt szeretnénk, hogy ez a különleges növény éppen az ünnepek alatt ajándékozzon meg színpompás virágaival, van néhány lépés, amit be kell tartanunk.

Szeptember elején már nem szabad tápoldatozni, és fokozatosan egyre kevesebbet kell öntözni. Ha az erkélyen tartjuk, szeptember közepe táján már bevihetjük a lakásba. Ekkor már nem fog új leveleket hajtani, hanem tart egy rövid pihenőt.

Ezután továbbra is mérsékelten kell öntözni, körülbelül hetente egyszer, október elejétől, közepétől pedig érdemes naponta 12 órán át letakarni késő délutántól, kora estétől másnap reggelig (például egy dobozzal).



Ezt a műveletet körülbelül 5-6 hétig kell ismételnünk, tehát körülbelül november végéig, december elejéig, utána pedig el lehet kezdeni újra tápoldatozni a kaktuszt. Ekkor a bimbóknak lassan már meg kell jelenniük, és ha minden jól megy, a virágok éppen az ünnepi periódusra nyílnak ki.

Az is rendkívül fontos, hogy novembertől, amikor a bimbók megjelennek, már ne mozgassuk a cserepet, és ne tartsuk huzatos helyen, mert ebben az esetben könnyel elhullathatja a virágait.

A karácsonyi kaktusz virágzás közben sok vizet igényel, ezért ilyenkor jó, ha állandóan nedvesen tartjuk a földjét, de soha nem szabad hagyni, hogy vízben álljon, mert az gyökérrothadáshoz vezethet.

Elvirágzás után szedjük le a száraz virágokat és csökkentsük a víz mennyiségét, ekkor ugyanis újabb nyugalmi időszakra van szüksége tavaszig.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet