Elsőre lehet furán hangzik, hogy ásványvízzel öntözzük a növényeket, de ha kipróbáljuk, meglátjuk, hogy milyen csodálatos hatása van. A talajkutatók szerint a szénsavas ásványvíz fontos tápanyagokat biztosít a növények számára.
A növények, nem csak a levélzeten, de a gyökereken keresztül is elnyelik a szén-dioxidot. Számos tanulmány alapján kimutatták, hogy a növények a szénsavas vízben levő CO2-ből szenet vonnak ki.
Azt is megállapították, hogy a szénsavas vízzel történő öntözés megnövelte a levelekben lévő kalcium-, magnézium- és cink szintet a normál vízzel öntözött növényekhez képest.
Az ásványvizek attól függően, hogy milyen forrásból származnak, különböző ásványi anyagokat tartalmaznak. Az egyik több szénsavat, a másik több vasat tartalmaz. A szénsavas víz savasabb, mint a sima víz, így segítségével több tápanyaghoz jut a növény.
A szénsavas víz viszont nem helyettesíti a műtrágyát, viszont magas sav- és ásványianyag tartalmának köszönhetően fokozhatja bizonyos ásványi anyagok felszívódását. A szénsavas víz azonban nem biztosítja mindazt, amire egy növénynek szüksége van.
Az öntözéshez mindig szobahőmérsékletű vizet válasszunk. De ugyanilyen fontos az is, hogy emberi fogyasztásra is inkább a szobahőmérsékletű víz ajánlott.
A jéghideg víz úgynevezett gyökérsokkot okozhat a növények esetében, amely egy visszafordíthatatlan károsodást okozhat a gyökerekben és levélzetben.
Nem minden szénsavas víz jó a növények számára. Kerüljük a hozzáadott cukrot vagy színezéket tartalmazó termékek használatát. A cukor fordított ozmózist okozhat, aminek következtében a növény vizet veszít, és végül elpusztul.
A szakemberek azt javasolják, hogy heti két alkalommal öntözzük ásványvízzel a növényeket. A gyökérzeten keresztül a CO2-n kívül más makrotápanyagokat is felszív a növény, és szebb lesz, mint valaha.