KezdőlapVilágA brit férfi két hetet töltött Észak-Koreában: teljesen megváltozott az életfelfogása

A brit férfi két hetet töltött Észak-Koreában: teljesen megváltozott az életfelfogása

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Egy távoli kultúrát megismerni sokunknak rajta van a bakancslistáján, de gyakorlatba is ültetni ezt a tervet már jóval komolyabb szervezést igényel. Észak-Korea például egyike azon független szocialista államoknak, ahová turistaként eljutni támogatók és külügyminisztériumi engedély nélkül aligha lehetséges. De ha időben rákészülünk, akkor mindenképp feledhetetlen kalandban lesz részünk.

Simon Wilson, YouTuber 2019-ben döntött úgy, hogy benevez élete legizgalmasabb utazására: születésnapja alkalmából megajándékozta magát egy észak-koreai kirándulással. A brit vlogger két hetet töltött a távolkeleti országban, és most megosztja, az ott szerzett tapasztalatai miként változtatták meg az életfelfogását.

Miután megszületett a fejében az elképzelés, utána már sokkal egyszerűbb volt megszervezni az utazást, állítja Simon. Független utazóként vízumot kellett szereznie, de végeredményben nem is volt olyan bonyolult az eljárás, mint hitte.

„Elkezdtem guglizni. Beszélgettem néhány emberrel, és valójában könnyebb, mint gondolnád. Tudod, az emberek elintézik neked a vízumot. Elintézik a repülőjegyeket. Elrendezik, ez olyan, mint egy teljes útitervet tartalmazó utazás. És tudod, mehetsz csak három napra, elmehetsz Észak-Koreába egy hétvégére, vagy tervezheted egy hétre, két hétre, ameddig csak akarod” – árulta el a YouTuber a Happy Hour Podcastjében, még 2020-ban.

Simon arra is kitért, hogy ott nincs mobiltelefon-szolgáltatás! Ez talán a legfurcsább nekünk, európaiaknak, akik 24/7-et a zsebünkben hordozhatjuk a világot. A YouTuber számára a kaland egy 24 órás vonatozással kezdődött az ország fővárosába, Phenjanba, ahol találkozott észak-koreai idegenvezetőivel.

„Amint átléped a határt Kínából Észak-Koreába, nincs internet, nincs telefonjel. A telefonod egyszerűen halott. Szóval két hétig nem volt semmilyen kapcsolatom Észak-Koreán kívül” – vallotta be a férfi, aki azt is megjegyezte, bármennyire is izoláltnak tűnik ez az ország, más országokból, például Hollandiából és Németországból is állandóan érkeztek oda turisták.



„Azt mondanám, hogy Észak-Korea volt az egyik olyan hely, ahol a legnagyobb biztonságban éreztem magam, ahol valaha jártam” – folytatta Simon, akinek az is furcsa volt, hogy bárhová ment, sehol nem tiltották meg neki, hogy felvételeket készítsen.

„Beállítottam a fényképezőgépemet, és mielőtt bemegyek, azt kérdeztem: ’bevihetem a fényképezőgépemet? Bevihetem az állványt? Bevihetem a mikrofont? Bevihetem ezt? Bevihetem ezt?’ És ők csak, ‘igen, amit csak akarsz’. Én meg: ‘mindent felvehetek? Mit filmezhetek? Mit nem? Azt mondták: ‘majd szólunk, ha nem filmezhetsz’. Például, hogy ne filmezd az épületeket, mert azokat a hadsereg védi. És ne filmezd a katonaságot. Ez a két nagy tiltólistás dolog” – fejtette ki a YouTuber.

Simon azt állította, hogy az idegenvezetők még soha nem hallottak a YouTube-ról, és az ország lakóival együtt nincs útlevelük, így nem utazhatnak ki Észak-Koreából. Az észak-koreaiak azonban kiutazhatnak az országból, amennyiben a kormányi engedélyt kapnak rá.

Hivatalos nevén Koreai Népi Demokratikus Köztársaság egy kelet-ázsiai ország, amelynek elveit gyakran tekintik sztálinista beállítottságúnak, de ez tévedés. Észak-Korea a dzsucse-eszmét követi, amelynek alapjai a történelmi időkig nyúlnak vissza – ez egy izolacionizmust követő politikai és vallási eszmerendszer, amelynek semmi köze a kommunizmushoz. A dzsucse mottója annál inkább a „másoktól való függés megtagadása és az egyén erejének használata az ember saját erejébe vetett hitével és az önellátás forradalmi szellemének kimutatása”.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet