Használjuk ki a természet adta ajándékokat, hiszen a gyógynövények semmilyen mellékhatással nem rendelkeznek, ha megfelelően használjuk őket, és sokszor hosszútávon nagyobb eredményt érhetünk el velük, mint a gyógyszerekkel.
A bársonyvirágot, más nevén büdöskét, leginkább egynyári virágként ismerjük, a sárga különböző színárnyalataiban díszíti a tereket, udvarokat, parkokat.
A közkedvelt virág azonban gyógyászati hatásáról is ismert, leginkább a hasnyálmiriggyel kapcsolatos problémákra ajánlott alkalmazni, de azokat a betegséget is gyógyítja, amely a hasnyálmirigy elégtelen működéséből adódnak, mint például a pikkelysömör, a neurodermatitis, a rossz látás vagy a vitiligo.
“A bársonyvirág igen erős gyógyhatással rendelkezik. A virágot gyakran használják különféle készítményekben. Fogyaszthatjuk teaként, olajat készíthetünk belőle bőrbetegségekre, például pikkelysömörre vagy bizonyos irritációkra” – mondta Lidia Fercioru természetgyógyász.
A bársonyvirág olaj elkészítése
Tegyünk 150 g apróra vágott virágot egy 500 ml-es üvegbe, majd öntsük fel ugyanannyi napraforgóolajjal. Hagyjuk 7-10 napig állni sötét, hűvös helyen, majd szűrjük le.
Az erőteljes illatú növény hasznos lehet az idegrendszer számára, megszabadít az alvásproblémáktól, nyugtatja a lelket és az elmét. Segít visszatalálni önmagunkhoz.
2-3 hónapos kezelés: 21 napig tartsuk a kúra első felét, majd iktassunk be egy 7 napos szünetet. Gyomorra, hasnyálmirigyre készítsük el a következő főzetet: tegyünk 2-3 virágot egy pohár felforralt vízbe, hagyjuk pár percet állni, majd igyuk meg az aromás teát.