KezdőlapÉletmódEgészségEgy fiatal anya hónapokig aranyérnek hitte a tüneteit: végül sokkoló diagnózist kapott

Egy fiatal anya hónapokig aranyérnek hitte a tüneteit: végül sokkoló diagnózist kapott

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!


A most 46 éves Laura Behnke 42 éves volt, amikor 3. stádiumú vastagbélrákot diagnosztizáltak nála. De ez csak hónapokkal azután történt, hogy a tünetek megjelentek.

Hirdetés

A diagnózist 2022 júliusában állították fel, egy vizsgálat és egy biopszia után, miután a sebész, akihez a nőt eredetileg aranyér eltávolítására küldték, rájött, hogy valami nem stimmel.

Addigra áttört a végbélfalon, és elterjedt a közeli nyirokcsomókba” – mondta a nő a Todaynek. „De szerencsére nem áttétes volt, és nem terjedt át más szervekre.”

Laura Behnke-nél 42 éves korában vastagbélrákot diagnosztizáltak, mindössze hét hónappal azután, hogy megszületett az első gyermeke.

Az ok, amiért az orvosok kezdetben félreértelmezték a tüneteit, hogy amikor azok először jelentkeztek, Laura éppen terhes volt. A San Franciscó-i nő észrevette, hogy vérezni kezdett, amikor a WC-re ment, de ezt az orvosok egyszerűen aranyérnek tulajdonították, ami gyakran előfordul terhesség alatt.

Hirdetés

„Akkoriban mindent elolvastam a terhességről, és pont a második trimeszterben figyelmeztetnek arra, hogy jelentkezhet aranyér”idézte fel Laura, aki akkoriban megnyugtatta magát, hogy biztosan csak erről lehet szó.

A szülészorvosával beszélgetve Laura felhozta a vérzés témáját, és azt mondta: „Nem csináltam belőle nagy ügyet, ő pedig nem tett fel kérdéseket… Mondhatni, saját magam állítottam fel a diagnózist.”



Behnke és férje 2021 végén IVF-kezelés révén köszöntötték a világra lányukat.

Az orvosa egyetértett vele, de a terhesség harmadik trimeszterében az állapota tovább romlott. Fájdalmas és viszkető külső aranyérre lett figyelmes, ami eltért a korábbi tapasztalataitól.

Ennek ellenére továbbra is azt hitte, hogy ez a terhesség velejárója, és azt mondta: „Még mindig nem tudtam összekötni a pontokat, hogy korábban soha nem éreztem ilyet, amikor véreztem.”

Hirdetés

Amikor Laura 2021 decemberében életet adott egy egészséges kislánynak, a vérzés abbamaradt, ami látszólag megerősítette az elméletét. „Azt gondoltam: »Oké, ennyi volt. Most ez a külső aranyér magától meggyógyul«” – mondta.

Behnke 3b stádiumú vastagbélrákja miatt 15 héten át öt kemoterápiás cikluson esett át, emellett sugárkezelést és műtétet is kapott.

De aztán a vérzés újra megindult, és nőgyógyásza azt mondta, el kell távolítani az aranyeret. Laura azonban hat hónapig halogatta a beavatkozást, és amikor végre megbeszélt egy időpontot, a sebész szinte azonnal rájött, hogy valami másról van szó.

A biopszia és a képalkotó vizsgálat később kimutatta, hogy 3. stádiumú vastagbélrákja van.

Szerencsére meg tudták műteni, és Laura azóta remisszióba került.

A szokásos gyakorlatnak megfelelően továbbra is rendszeresen jár ellenőrzésre, de a 2025 augusztusában elvégzett legutóbbi vizsgálat nem mutatott semmilyen elváltozást.

Hirdetés
RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet