Az ismerőseim közül nagyon sokan nem reggeliznek, csupán felhörpintenek egy jó nagy csésze kávét, és rohannak munkába. Régen én is így éltem, de egy makacs gyomorfájdalom megváltoztatta az életem.
Olvasd el ezt is: Egy anya levele felnőtt gyerekéhez, amit mindenkinek el kellene olvasnia: „Bocsáss meg, hogy már nem lehetek számodra az, aki egykor voltam”
Azóta tudom, hogy soha nem szabad éhgyomorra kávét inni. Egyél bármilyen keveset is, de üres gyomorra ne igyál kávét.
Gyorsan az egekbe szökik a kortizolszinted, ami nehezen tud helyreállni!
Az antioxidáns tartamáról híres fekete ital, bár nagyon egészséges, de mégis vannak kikötések a fogyasztásával kapcsolatosan. Azok, akik gyomorsav-problémákkal küzdenek soha, semmilyen körülmények között ne igyák éhgyomorra a kávét. A fekete ital ugyanis megemeli a gyomorsavszintet, és ez gyomorhurutot, fekélyt is okozhat.
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
Ráadásul a kávé az egekbe emeli a kortizolszinted, ha üres gyomorra fogyasztod, és sok idő kell hozzá, míg normalizálódik újra. Az üres gyomorra fogyasztott kávé puffadást, hányingert, és hányást is okozhat.
Tejjel, vagy kókusztejjel
Ha semmiképp nem tudsz reggelizni, akkor tejjel, vagy kókusztejjel fogyaszd a kávét. Ez nagyon hasznos lehet a szervezet számára, ugyanis így megkaphatod a reggeli szükséges kalóriát, és a gyomrodat is kímélheted.
Még egy kis praktikus ötlet!
Ha ellensúlyozni szeretnéd a kávé keserű ízét, a tartályba az őrölt kávéhoz adagolj egy késhegynyi fahéjat, és így főzd le együtt őket. Ettől sokkal ízletesebb lesz, és az íze sem lesz olyan keserű.