Sok februárban vetett zöldségnek jót tesz az extra meleg és fény, különösen, ha az időjárás kitart. A februári ültetésnél elsősorban arra kell figyelni, hogy a talajnak melegnek és megmunkálhatónak kell lennie.
Jó ötlet lehet a védőponyvák használata is, ami segít, hogy a talaj gyorsabban felmelegedjen és megmunkálhatóvá váljon, ráadásul védettebb környezetet biztosít a februári változékony időjárással szemben.
Ültetés előtt feltétlenül ellenőrizni kell a talaj hőmérsékletét, mivel sem magok, sem a palánták nem érzik jól magukat a hideg, nedves talajban. Ugyanakkor az is fontos, hogy kiválasszuk a megfelelő növényeket, amiket elültethetünk.
A következő 4 zöldségfélét érdemes már február végén elültetni a bőséges termés érdekében.
Paradicsom
Paradicsom ültetési ideje: A paradicsom olyan növény, amelyet nagyon korán, már januárban vagy akár decemberben is el lehet ültetni, de sok extra hőt és fényt kell biztosítani ahhoz, hogy a palánták egészségesen fejlődjenek. Februárban érdemes fűtött fóliasátorban, vagy egy napos ablakpárkányon elkezdeni a paradicsompalánták nevelését.
Rengeteg fajta közül választhatunk, méret és szín tekintetében egyaránt, és ezek közül bármelyiket el lehet vetni februárban. Ültetéskor fedd le a magokat körülbelül fél centiméter vastagon komposzttal, és igyekezz egyenletes hőmérsékletet biztosítani.
Tartsd nedvesen a talajt, de figyelj arra is, hogy ne legyen túlságosan vizes, és ültesd át a palántákat külön cserepekbe, amikor az első levelek megjelennek.
Borsó
Borsó ültetési ideje: A borsó a hüvelyesek családjának legnépszerűbb tagja. Több különböző fajtáját termeszthetjük, de alapvetően három fajtacsoportot különböztetünk meg: cukorborsót, kifejtő borsót és velőborsót. A legkorábban érő borsófajtákat februárban lehet elvetni.
Az éghajlati és időjárási viszonyok függvényében, ha a talaj már februárban megmunkálható, akkor közvetlenül a kertbe vethetjük a borsót, ha azonban a talaj még hideg és nedves, kisebb cserepekben egy napos ablakpárkányon is elkezdhetjük a csíráztatást, később pedig kiültethetjük a palántákat a szabadba.
Uborka
Uborka ültetési ideje: Az uborkát szintén korán, már február végén elkezdhetjük termeszteni, ha elég meleg van a magok elültetéséhez. Az uborkamagokat ültesd külön cserepekbe, mivel nem szeretik, ha átültetéskor megbolygatják a gyökereiket. Ültess két-három magot egy cserépbe, és miután kicsíráztak, ritkítsd meg a palántákat, hogy egyetlen erős növény maradjon egy cserépben.
A magok szeretik a viszonylag meleg hőmérsékletet, és ideális körülmények között gyorsan csíráznak. Ha az uborka nyáron üvegházban fog nőni, akkor a korai vetés nagyszerű lehetőség.
Ha a növények a szabadban nevelkednek majd, akkor a későbbi vetés lehet célszerű. Ellenkező esetben azt kockáztatjuk, hogy a növények túl sokáig maradnak a cserépben, amíg az időjárás elég meleg lesz ahhoz, hogy végleges helyükre kerüljenek.
Zeller
Zeller ültetési ideje: A gumós zeller hosszú termesztési időt igényel, ezért nagyon előnyös a korai vetés. A magokat kis cserepekbe ültetheted, közvetlenül a felszín alá, mivel sok fényre van szükségük a csírázáshoz.
Az állandó hő biztosítása érdekében helyezd a cserepeket fűtött palántanevelőbe. Tartsd folyamatosan nedvesen a talajt, és ideális körülmények között a magok körülbelül 3 héten belül kicsíráznak. Ritkítsd meg a palántákat úgy, hogy minden cserépben csak egy növény maradjon, és várd meg, amíg felmelegszik az idő, mielőtt kiültetnéd növényeket a kertbe.