KezdőlapHobbyMindvégig helytelenül használtuk a pórázt - a kutyaszakértők most megmutatják a helyes...

Mindvégig helytelenül használtuk a pórázt – a kutyaszakértők most megmutatják a helyes megoldást

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Kutyatulajdonosként jól bevett szokás, hogy időnként hosszú sétákra visszük a négylábú kedvenceinket. A kutyáknak fontos a testmozgás, és mivel közterületeken kötelező a póráz használata, nem elhanyagolandó szempont, hogy azt úgy alkalmazzuk, hogy ne ártsunk vele a házikedvencünknek.

Amíg egy kutya eljut arra a pontra, hogy szabadon is rohangáljon a parkban, engedelmeskedve a gazdija visszahívó parancsainak, általában ezt hosszas kiképzés előzi meg.

Az ebek ösztönei gyakran felülírják a szabályokat, főként a létezésük első éveiben. Kedvelik a szabadságot, és általában gyűlölik a rövid pórázt. Ezért sok kutyatulajdonos dönt a hosszúpóráz mellett, főként a kiképzési folyamatban, ami a szabadság érzését adja a kutyának – és kontrollt a gazdinak.

De te biztos vagy benne, hogy helyesen használod ezt az eszközt? A Battersea kutyaszakértői most megmutatják, pontosan hogy is kell bekötni ezt a fajta pórázt, hogy ne kockáztassuk vele a saját vagy a kutyusunk egészségét. Első fontos szempont, hogy a zsinórt ne a nyakörvhöz, hanem a hámhoz rögzítsük, így kevésbé valószínű, hogy a kisállatunk megsérül.

„Amennyiben a kutya hámján elöl és hátul is van rögzítési pont, akkor azt javasoljuk, hogy a pórázt a hátsó ponthoz rögzítsük, mivel így távolabb van a kutyák lábától, és elkerülhető, hogy a kutyák belegabalyodjanak” – tanácsolják a szakértők.

Ha kistestű házikedvencünk van, ne nehezítsük a dolgát azzal, hogy cipelnie kelljen a vastagabb zsineget vagy bőrszíjat – válasszunk neki könnyű szövetből készült hosszúpórázt, ami szintén megfelel a célnak.



Nagyobb kutyák esetében a robusztusabb és jól megragadható anyagot, például biothane-t vagy egy strapabíró hevedert érdemes beszerezni. „Bármelyiket is választod, fontos, hogy kényelmesen a kezedben tudd tartani, és ha átsíklik az ujjaidon, ne sérülj meg” – magyarázzák a szakértők.

Az is fontos, hogy körültekintőek legyünk, amikor a hosszúpórázt használjuk, mivel ez mások számára botlásveszélyt jelenthet.

„Légy tisztában azzal, hogy mi van körülötted, amikor a kutyádnak szabadságot adsz a hosszú pórázon. Ha a kutyád valamiért elrohan, és téged ez váratlanul ér”, érdemes előre megfontolnod, hogy kiket „tarolhatsz le” a lábáról a kutyád és közted kifeszülő zsineggel. Továbbá, „ha nem tartod megfelelően a pórázt, az átcsúszhat a kezeden, és sérülést okozhat” – hangsúlyozzák a szakértők.

Minden óvintézkedés ellenére megtörténhet, hogy a kutyád mégis belegabalyodik a pórázba. Ezesetben próbáld nyugton tartani az ebet és jutalomfalatokkal motiválni, míg kiszabadítod őt a csapdájából. Amennyiben úgy érzed, az idomításban a hosszúpóráz sem segít – a kutyád visszahívásra nem engedelmeskedik, vagy stagnál a tanulási folyamatban, érdemes szakértők segítségét igénybe venned – javasolja a Battersea csapata.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Ez is érdekelhet