A szódabikarbóna a háztartásunk egyik sztárösszetevője. Amennyire hatékony a lakásunk falai mögött, legalább annyira megbízható kerti segítő is – és erről akár mi magunk is megbizonyosodhatunk.
Egy háziasszony példáját követve, aki ki akarta próbálni, hogy tényleg működik-e, mi is összekeverhetünk egy kis szódabikarbónát folyékony szappannal, és öntsük ki a kertbe. Az eredmény már néhány nap után szembetűnő lesz!
Miért érdemes szódabikarbónát tenni a kertbe
A szódabikarbónának tucatnyi felhasználási és alkalmazási területe van a háztartásban, a penész elleni küzdelemtől kezdve a kellemetlen szagok semlegesítéséig. Ezt a hétköznapi hozzávalót az otthoni ápolási trükkök sztárjának tartják. Azt azonban kevesen tudják, hogyan kell helyesen használni a csodaszert a kertészkedésben.
A híres szódabikarbónát környezetbarát mosószerként is emlegetik, de nem túl gyakran használják olyan anyagként, amely távol tartja a kártevőket a veteményestől.
Ha a kertednek szüksége van odafigyelésre, de nincs nagy költségvetésed a növények ápolására, érdemes kipróbálnod ezt a szódabikarbónás trükköt, ami az interneten mostanában nagy hullámokat ver.
Ahhoz, hogy megakadályozd a gombásodás terjedését a növényeiden, egyszerűen keverj össze egy kis mennyiségű szódabikarbónát egy liter vízzel és folyékony szappannal.
Keverd jól össze, amíg sima nem lesz az oldat, aztán töltsd át a keveréket egy permetezőedénybe. Az így kapott folyadékot vidd fel a fertőzött növényekre, hogy fertőtlenítsd azokat.
Mire használják még a szódaport a veteményesben?
Ez a sztárösszetevő a növények növekedését is segíti. Csak a fenti készítményt kell az egész növényre permetezned, a szappant ecettel helyettesítve.
A szódabikarbóna szintén hatékony természetes gombaölő szer. Vidd fel a levelekre, hogy csökkentsd a savasságukat, megakadályozva a gombák kialakulását.
A nemkívánatos rovarok távoltartására is használható. Szórj bőséges mennyiséget közvetlenül a talajra, és figyeld, ahogy a hangyák, csigák vagy bogarak távol maradnak.
Tégy vastag réteget a szódabikarbónából a gyomokra, hogy visszafogd a növekedésüket, ami által végül kiszáradnak és elpusztulnak.