KezdőlapVilágA "világ legcsúfabb nőjeként" ismerték, 20 házassági ajánlatot utasított vissza, mert egyetlen...

A „világ legcsúfabb nőjeként” ismerték, 20 házassági ajánlatot utasított vissza, mert egyetlen egy férfi szeretett

-

Még több érdekes történetért iratkozz fel a Twice.hu hírlevelére!

Julia Pastrana igazi csodabogárként vált ismertté, akit többek között „a legcsúnyább nő”, a „majomasszony” és a „medveasszony” nevekkel illettek. Fizikai jellemzői miatt több európai és amerikai cirkuszban is fellépett.

Julia Pastrana 1834-ben született Mexikóban, Sinaloa államban. Furcsa fizikai megjelenése miatt születésétől fogva megvetették és becsmérelték őt, és torzszülöttnek tartották.

Julia Pastrana különös megjelenése

Julia egy nagyon ritka rendellenességtől szenvedett, hipertrichózissal született. Mindössze 1 méter 30 centi magas volt, és 50 kiló. Majdnem az egész testét szőr borította, a talpai és a tenyerei kivételével. Fülei és orra a normálisnál nagyobbra nőttek, az állkapocscsontja előreugró volt, ugyanakkor az ajkai és a szemöldökei is szokatlanul vastagok voltak.

A furcsa kinézetű „majomasszony” lenyűgözte és sokkolta a közönséget, de amellett, hogy cirkuszban mutogatták a közönség szórakoztatására, a kor tudósai, többek között például Charles Darwin, is érdeklődtek iránta – lehetségesnek tartották, hogy hibrid az ember és a főemlős között.

Annak ellenére, hogy Julia természete rendkívül szelíd volt, tehetséges volt a táncban és az éneklésben, ráadásul több nyelvet is beszélt, senki nem látta az embert a szőrzet alatt. Emellett Julia mindig készségesen segített az orvosoknak, akik a rendellenesség okát kutatták, és mindenféle vizsgálatnak készségesen alávetette magát.

Tinédzserkorában szolgálólányként dolgozott egy mexikói kormányzó házában, aki örökbe fogadta. Egy amerikai showman, M. Rates, fedezte fel őt, és afféle furcsa híresség vált belőle, aki bejárta Európát és Amerikát. Első fellépésére a New York-i Broadwayen került sor 1854-ben.

Julia Pastrana és Theodore Lent házassága

Julia titokban feleségül ment Theodore Lent impresszárióhoz, és cirkuszi előadásokon lépett fel, énekelt és táncolt. Sokan úgy gondolták, hogy Julia szerelemből házasodott, míg Lent pusztán csak érdekből. Julia azonban az akkori sajtónak adott interjúban elmondta, hogy korábban több mint húsz kérőt utasított vissza rossz anyagi helyzetük miatt.

Azt azonban nem tudta, hogy Theodore Lent is csak azért vette őt feleségül, mert pénzt kereshetett szokatlan fizikai megjelenésével.

1860 januárjában, Moszkvában, Julia életet adott egy kisfiúnak, aki örökölte édesanyja ritka betegségét, és mindössze két napot élt. Nem sokkal később Julia is meghalt a szülés során felmerült komplikációk miatt. Utolsó szavai ezek voltak: „Boldogan halok meg. Tudom, hogy szerettek.”

Halála után Theodore Lent eladta Julia és kisfia testét egy Sukolov nevű orosz anatómia professzornak, aki bebalzsamozta és kiállította a holttesteket. Amikor Lent megtudta, hogy a kiállítás nagy sikert aratott, visszakérte a testeket, és 6 éven át különböző helyszíneken rendezett kiállításokat.

Julia Pastranát csak 153 évvel a halála után temették el

Theodore Lent megismerkedett Marie Bartellel, aki szintén hipertrichózissal született. Feleségül vette a nőt, és úgy mutatta be őt a közönségnek, mint Zenora Pastranát, Julia testvérét. Halála után Lent az ő testét is mumifikálta, és kiállította.

A holttesteket később ellopták, és azok végül Norvégiába kerültek. A rendőrség 1967-ben végre visszaszerezte a holttesteket, és 2005-ig az Oslói Egyetem raktárában őrizték azokat, ezután visszakerültek Mexikóba.

Julia Pastranát végül 2013. február 12-én temették el, 153 évvel a halála után.

Ha nem szeretnél lemaradni tartalmainkról, akkor lépj be a Twice.hu exkluzív Facebook csoportjába vagy iratkozz fel a hírlevelünkre!


Legfrissebb

Hirdetés

Csemegézz

Ez is érdekelhet