A muskátli rendkívül népszerű virág, amit akár cserépbe, akár virágágyásba is ültethetünk. Nem túlságosan igényes növény, jól tűri a szárazságot és a meleget, és egész nyáron virágzik, körülbelül június elejétől őszig.
Mikor kell elültetni a muskátlit
Mivel a muskátli igazi napimádó növény, és nem bírja a fagyokat, ne ültessük ki a szabadba, amíg az éjszakai hőmérséklet 13 fok fölé nem emelkedik. Nyár végén pedig, amikor az éjszakai hőmérséklet 13 fok alá csökken, be kell vinni a lakásba.
A muskátli vásárlásakor figyelj arra, hogy a növények egészségesek legyenek. Az egyik szempont, amire figyelni kell, hogy a leveleken ne legyenek elszíneződések, a száraknak pedig erősnek kell lenniük. Ugyanakkor figyelj a kártevők nyilvánvaló jeleire is.
A gyökérrothadás megelőzése érdekében ültesd a növényeket nagy, vízelvezető lyukakkal ellátott cserepekbe. Egy nagyobb cserépbe csak egy, maximum két tő muskátlit ültess, hogy a gyökereknek legyen helyük terjeszkedni. Használj jó vízelvezető talajkeveréket, mivel a muskátli nem szeret nedves, összetömörödött talajban állni.
Ha virágágyásba ülteted a növényeket, figyelj arra, hogy az egyes tövek ne legyenek túl szorosan egymás mellett, hogy biztosítani tudd a levegő megfelelő áramlását. Emellett a kártevők elkerülése érdekében ne ültesd minden évben ugyanarra a helyre a muskátlit.
Mit kell tenned a muskátlival márciusban ahhoz, hogy látványosan virágozzon
Ha a lakásban telelteted a növényt, sokkal ritkábban öntözd, de ne hagyd, hogy a gyökerek teljesen kiszáradjanak. A muskátlik akkor érzik magukat a legjobban, ha a téli hónapokban pihentetjük őket, ilyenkor kevesebb vízre van szükségük, és lassabban növekednek.
Tavasszal átültethetjük a növényeket, hogy ezáltal ösztönözzük az új növekedést, és friss tápanyagokat biztosítsunk a számukra.
Márciusban fel kell ébreszteni a növényeket, és fokozatosan növelni kell a hőmérsékletet és az öntözés gyakoriságát. Ez ösztönözni fogja az új hajtások megjelenését.
Növeld a hőmérsékletet fokozatosan 2-3 fokkal, melegebb helyre költöztetve a növényeket, és öntözz gyakrabban. Gondoskodj arról, hogy gazdag tápszert kapjanak, a megfelelő fejlődés érdekében. A tápszereket mindig a csomagoláson feltüntetett útmutatások alapján adagold.
Az átültetés után öntözd meg alaposan a növényeket, hogy a talaj jól átnedvesedjen, de figyelj arra is, hogy ne áztasd át túlságosan, hogy megelőzd a gyökérrothadást.
Az aktív növekedés hónapjaiban kéthetente gondoskodj tápszerről a növényeknek.