Manapság már nem számít ritkaságnak a piercing vagy a tetoválás, de a testmódosításnak vannak ennél extrémebb példái is.
Chiara egy 18 éves olasz lány, aki Rómában él, és az extrém testmódosítás igazi szerelmese.
Az első piercingjét 11 éves korában kapta, és azóta meg sem állt. Mostanra több mint 20 piercingje van, 12 scarification eljáráson esett át (ez a tetováláshoz hasonló művelet, de tinta nélkül, csak a hegekkel vésik be a kívánt mintát), 2 branidingje és 6 bőr alatti implantátuma van. Ezenkívül a szemgolyóját is tetováltatta. Az egyik legszélsőségesebb (és minden bizonnyal a legszembetűnőbb) testmódosítása pedig az alsó ajkán található, amelyet négy centiméterre tágított.
A legtöbb piercingjét saját maga, és a barátja, Michele, tették be, akivel egy tetováló és piercing szalonban ismerkedtek meg. A fiú végezte el a szemgolyó tetoválását is, és ő hajtotta végre a legintimebb beavatkozást mind közül: ennek során megnyújtották a kisajkakat, és később implantátumot helyeztek a nagyajkakba. Az eljárás miatt Chiara egy kissé biceg, de azt mondja, ez nem zavarja.
A lány azt mondja, mindent amit tesz, önmagáért teszi, és nem érdekli, mit gondolnak róla mások.
„Nem azért akarom a módosításokat, hogy az emberek rám figyeljenek, vagy mindenáron meglássanak. Ez egy személyes igény. Ha nem lennék kibékülve magammal, nem folytatnám. Számomra mindez teljesen természetes, és nem bántam meg semmit.” – mondja a lány.
Chiara édesanyja mindenben támogatja a lányát, és csak amiatt aggódik, hogy mások elítélhetik őt a külseje miatt. Chiara azonban azt mondja, őt nem zavarja, ha megbámulják az emberek, hiszen ez elkerülhetetlen, csak azt nem szereti, amikor valaki megpróbálja észrevétlenül lefotózni. Azt mondja, ha megkérnék rá, senkit nem utasítana vissza, de azt utálja, ha valaki titokban próbálja meg lencsevégre kapni.
Sokakban felmerül a kérdés, vajon nem pszichiátriai problémák állnak-e a hasonló extrém testmódosítások hátterében. A szakértők szerint azonban nagyon nehéz alátámasztani azt az állítást, hogy ez személyiségzavarokra utalna. Vannak ugyan olyan esetek is, amikor szélsőséges testmódosításokat végző személyek később öngyilkosságot követnek el, de az összefüggés ebben az esetben sem egyértelmű.