Milyen jövő vár ránk? A mesterséges intelligencia egyre inkább teret hódít, eltűnik a készpénz és beindulnak az önvezető autók!
Hogy milyen lesz az élet 20 év múlva? Erről készült felmérés az Egyesült Királyságban, és alább a Daily Star foglalta össze az eredményeket.
A britek úgy vélik, hogy a jövőben nem lesz készpénz vagy hagyományos tévé, de továbbra is imádni fogjuk a kocsmába járást, a vasárnapi sülteket és egy csésze teát is szívesen elkortyolunk.
Egy közvélemény-kutatásból, amely azt vizsgálta, hogy a britek hogyan képzelik el az életet 20 év múlva, az derült ki, hogy a válaszadók 61%-a gondolja úgy, hogy az élet felismerhetetlen lesz a maihoz képest.
Sokan úgy gondolják, hogy 2045-re a közösségi média nagyobb teret nyer, gyakoriak lesznek a vezető nélküli autók, és a kiszállítások drónokkal történnek majd.
A mesterséges intelligencia szintén átveszi az összes kéz által végzett munkát, a streaming szolgáltatások véget vetnek a földfelszíni TV-nek, és a klímaváltozás visszafordíthatatlan lesz. Az Integrated Systems Europe (ISE) kutatása kimutatta, hogy a megkérdezettek 43%-a úgy gondolja, hogy a sportmeccseket otthonról, VR-headset segítségével nézhetik majd.
Néhány dolog azonban ugyanaz marad: a britek 72%-a szerint az emberek továbbra is megbeszélik az időjárást, 65%-uk meg van győződve arról, hogy a politikusok továbbra is hazudni fognak, és 52%-uk továbbra is imádni fog egy csésze teát.
Körülbelül 44%-uk szerint a kocsmák is népszerűek maradnak majd, 43%-uk pedig úgy gondolja, hogy az emberek vasárnapi sültet fognak fogyasztani.
A változások ellenére 64% vallotta be, hogy izgatottan várja a jövőt, 46% pedig bízik abban, hogy a világ egy jobb hely lesz.
Mike Blackman, az ISE ügyvezető igazgatója: “A kutatásból egyértelműen kitűnik, hogy bár a britek azt várják, hogy az élet 20 éven belül felismerhetetlenné válik, izgatottak a jövő lehetőségei, különösen a mindennapi életet javító technológiákkal kapcsolatban”.
“Lehet, hogy nem mindenki ismeri fel, de az audiovizuális technológia a modern élet láthatatlan gerince, olyan módon formálja az élményeket és fokozza az interakciókat, amelyek mindannyiunkra hatással vannak, akár birtokoljuk a technológiát, akár csak passzívan használjuk ki a lehetőségeit. A különböző technológiai fejlesztések rendkívül hasznosak lesznek az oktatás számára, és átalakítják az élő eseményeket, fesztiválokat és sportokat az olyan innovációk révén, mint a VR és az AI” – mondta.