Amikor egy nő nagymamája meghalt, nemcsak az örökséget kapta meg, hanem egy levelet is, amiből fény derült egy régi családi titokra, és arra, miért maradt ki a fiatal nő édesapja és bátyja az idős nő végrendeletéből.
A nő elmagyarázta, hogy a nagymamája, az apja édesanyja, úgy döntött, hogy kizárja az saját fiát és idősebbik unokáját a végrendeletéből. „Sajnos a nagymamám tavaly elhunyt. A temetése után engem és a két nagynénémet felhívtak, hogy beszéljünk egy ügyvéddel” – írta a nő a Reddit-en. „Amikor átnéztük a végrendeletet, az ügyvéd elmagyarázta, hogy három egyenlő részre osztotta azt. A két lánya és én közöttem, aki az apám részét kaptam meg.”
A nagymama egy több mint 500 ezer font értékű házat, valamint több mint 200 ezer font készpénzt és egyéb értéktárgyakat hagyott hátra, így a nő része körülbelül 233 font lenne az örökségből.
A fiatal nő édesapja és idősebb testvére azonban semmit sem kaptak. „Amikor apám megtudta, tiltakozott, és megkérdezte, hogy lehetséges ez” – írta. Elmesélte, hogy az apja és a nagyapja között nem volt jó a kapcsolat, és az unokák soha nem is találkoztak vele. Miután azonban a nagyapjuk még kiskorukban meghalt, közelebb kerültek a nagymamájukhoz, sőt, általában a karácsonyt is közösen ünnepelték.
„A nagymamám egy kedves, idős hölgy volt, aki nagyon szeretett minket. Az energiája szinte elektromos és ragályos volt. Nem túlzok, amikor azt mondom, hogy tinédzserként a karácsonyok voltak a legkedvesebb időszakaim” – jellemezte néhai nagymamáját a nő.
Ami a család történetét illeti, a nő egész életében úgy tudta, hogy a szülei az egyetemen ismerkedtek meg, randizni kezdtek, és nem sokkal később megszületett a bátyja. A szüleik ezután összeházasodtak, és később a lányuk is megszületett. A nagymama által hátrahagyott levélből azonban, amit egy évvel a halála előtt írt, teljesen más történet bontakozott ki.
„Ebben a levélben, amit csak a halála után olvashattam el, elmondta, hogy a férje (a nagyapám) teljes mértékben kitagadta az apámat. Ez azért van, mert az apám nem a bátyám biológiai apja, ő az édesanyám egy korábbi kapcsolatából származik. Apukám akkor ismerkedett meg anyukámmal, amikor már terhes volt a bátyámmal” – magyarázta a nő a levélre hivatkozva. A levél a továbbiakban részletezte, hogy a nagyszülei, különösen a nagypapája szerint ez elfogadhatatlan volt, és hevesen ellenezték a szülei kapcsolatát.
„Apukám nem hallgatott rá, és egy évvel a bátyám születése után feleségül vette anyukámat, ami arra késztette a nagyapámat, hogy végleg kitagadja őt. Az évek során a nagymamám kapcsolatban maradt az apámmal, de mi (a bátyám és én) csak a nagyapám halála után találkoztunk vele. Az a helyzet, hogy sem a bátyám, sem én nem tudtuk, hogy az apám nem a biológiai apja” – vallotta be a nő, hozzátéve, hogy nem tudja, most mitévő legyen.
Az apja egyelőre nem tudja, hogy tud a titokról, és arra kérte a lányát, találkozzanak, és beszéljék meg a dolgokat, mivel szerinte igazságtalan, hogy az anyja kihagyta őt a végrendeletéből. „Nem tudja, hogy tudom, és nem tudom, hogy mondjam el neki. Még nem kaptam meg a pénzt, de ez alapján úgy érzem, hogy nem fogok osztozni rajta” – írta.
„A családom érthető módon kapzsinak nevez, de én már nem igazán bízom bennük. Ez már így is súlyos megosztottságot okoz a családomban, és most úgy érzem, hogy ennek a hírnek a megosztása teljesen tönkretenné a családomat.”
A fórum felhasználóinak véleménye megoszlott a témában, voltak, akik úgy vélték, a nőnek igaza van, amiért ragaszkodik a nagymamája akaratához, mások szerint azonban meg kellene osztania az örökségét a családjával.
„Apád a testvéredet választotta fiának és családjának. A nagyapádnak egyértelműen az volt a hozzáállása, hogy a vér mindennél fontosabb, és ez szomorú” – érvelt az egyik hozzászóló.
Egy másik válaszadó pedig hozzátette: „Megértem, hogy egy ilyen hatalmas titok más színben tünteti fel az apádat, és neheztelsz rá, de én osztoznék az örökségemen a bátyámmal, akár ugyanaz az apánk, akár nem.”