Bonnie Elizabeth Parker és Clyde Chestnut Barrow, vagy, ahogy világszerte ismerik őket, Bonnie és Clyde, egy amerikai bűnözőpár az 1930-as évekből, akik akkoriban az egész Egyesült Államokat rettegésben tartották. Több bankot kiraboltak, valamint több gyilkosság is fűződik a nevükhöz, végül pedig együtt haltak meg egy golyózáporban egy rendőri rajtaütés során. A páros története bevonult a történelembe, és a szegénység által elnyomott nemzedék szimbólumává vált.
Bonnie Parker 1910. október 1-jén született a texasi Rowenában. Apja halála után családja Dallasba költözött, ahol nagy szegénységben éltek. Bonnie eredetileg színésznő szeretett volna lenni, de a sors mást tartogatott a számára. Mindössze 15 évesen feleségül ment egy iskolatársához, de a házassága boldogtalan volt, és végül különvált a férjétől, bár hivatalosan soha nem váltak el.
Clyde Barrow 1909. március 24-én született szegény családban a texasi Telicóban. Már fiatal korában összetűzésbe került a törvénnyel, és többször is letartóztatták lopások, betörések miatt. Testvérével, Buckkal széfeket, boltokat raboltak ki és autókat is loptak.
Bonnie és Clyde 1930 januárjában találkozott először egy közös barátjuk által szervezett partin, és azonnal mély kötelék alakult ki közöttük. Ezután a történetek szerint soha nem váltak el egymástól, kivéve egy időszakot, amit Clyde börtönben töltött, nem sokkal a megismerkedésük után.
1932-ben, amikor Clyde szabadult a börtönből, egy kisebb bandát alapítottak, aminek Clyde bátyja, Buck, és felesége, Blanche is tagjai voltak. Clyde elhatározta, hogy soha többé nem hagyja magát letartóztatni, és nem kerül börtönbe.
Első nagyobb bűnözői tevékenységük üzletek és benzinkutak fegyveres kirablása volt. Ahogy azonban fejlesztették a képességeiket, elkezdtek inkább bankokat kirabolni, mivel ezek ígéretesebb célpontok voltak.
Érdekes módon a közvélemény nem ítélte el őket, sőt, igazi kultusz alakult ki körülöttük, annak ellenére, hogy a rablásokon kívül erőszakos gyilkosságok is fűződtek a nevükhöz. Népszerűségük oka leginkább az volt, hogy főként bankokat raboltak ki, és a többség a bankárokat tartotta felelősnek a gazdasági válság kialakulásáért.
Bonnie és Clyde közben egyre veszélyesebb bűnözőkké váltak, és gyakran kerültek összetűzésbe a rendőrséggel, aminek sokszor vérontás lett a következménye. 1933 áprilisában a Barrow-banda lövöldözésbe keveredett a rendőrséggel a Missouri állambeli Joplinban, egy lakásában. Ez az eset fordulópontot jelentett Bonnie és Clyde számára. Ahogy nőtt a népszerűségük, úgy nőtt a hatóságok elszántsága is, hogy elkapják őket.
Ekkoriban készültek róluk azok a híressé vált képek is, amiknek egyikén Bonnie fegyverrel a kezében és szivarral a szájában látható.
Bonnie és Clyde népszerűségéhez valószínűleg szerelmi történetük tragikussága is hozzájárult, valamint az a tény, hogy gyakorlatilag elválaszthatatlanok voltak, és az egymás iránti hűségük és odaadásuk a köréjük épített mítosz részévé vált. Bonnie állítólag még akkor is Clyde mellett maradt, amikor a férfi egy autóbalesetben súlyosan megsérült, ami mély odaadásról tanúskodik.
1934 közeledtével a hatóságok elhatározták, hogy véget vetnek Bonnie és Clyde rémuralmának. Texas állam kormányzója, Miriam Ferguson beleegyezett, hogy egy különleges munkacsoportot alkalmazzanak Frank Hamer, egykori Texas Ranger vezetésével az elfogásukra.
Hamer egy csapat rendőrrel együtt módszeres hajtóvadászatba kezdett, és hónapokon át követték a párt több államon keresztül. 1934. május 23-án Hamer és csapata csapdát állított egy úton a Louisiana állambeli Bienville Parish közelében. Egy bűntársuktól értesülve megtudták, hogy Bonnie és Clyde arrafelé fog elhaladni. Reggel 9 óra körül került sor a rajtaütésre, és a bűnözőpáros a golyózáporban vesztette életét.
Haláluk megosztotta a közvéleményt. Egyesek az igazságszolgáltatás győzelmét látták a történetben, mások azonban egy tragikus szerelmi történetet. A temetésükön rengeteg ember vett részt, és olyanok is voltak, akik adományokat adtak a családjaiknak.
Bonnie-t és Clyde-ot családjuk kívánságára külön temették el, annak ellenére, hogy ők közös sírban szerettek volna nyugodni.
A legendás szerelmespárról 1967-ben film is készült, Warren Beatty és Faye Dunaway főszereplésével. A film romantikus képet festett róluk, és tovább növelte népszerűségüket, Bonnie és Clyde neve pedig még ma is közismert, történetük pedig a lázadás, valamint a tragikus szerelem szimbóluma lett.