Egyre gyakoribb jelenség, hogy a férfiak kifestik az egyik körmüket – nem számít, hogy melyik kezük, melyik ujját, és milyen színűre – és ez nem egyszerű divatirányzat, hanem egy jótékonysági kezdeményezés.
Minden 2013-ban kezdődött, amikor Elliot Costello, egy ausztrál szociális vállalkozó találkozott egy Thea nevű 10 éves kislánnyal egy kambodzsai árvaházban.
Olvasd el ezt is: A milliomos, aki évi 2 millió dollárt költ arra, hogy fiatalabb legyen: 5 órakor kel és 100 táplálékkiegészítőt szed be
Thea két éven át fizikai és szexuális bántalmazásnak volt kitéve egy árvaházban, és az ellene elkövetett erőszak mély nyomokat hagyott benne. A világ Elliotnak köszönhetően ismerte meg a kislány történetét.

Thea élete kezdetben jól alakult. Szerető családban született és nevelkedett, de amikor az édesapja váratlanul elhunyt, a család anyagi válságba került, mivel a férfi volt az egyetlen kenyérkereső.
Miután az édesanyja már nem tudott gondoskodni róla, a kislány árvaházba került, ahol az igazgató két éven át minden egyes nap bántalmazta őt. Theát végül áthelyezték egy másik árvaházba, Phnom Penhben, amelyet a Hagar International vezetett, és itt ismerte meg őt Elliot Costello.
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
A 10 éves kislány mindazok ellenére, amin keresztülment, örömet és pozitivitást sugárzott, és Elliot gyorsan kötődni kezdett hozzá. Thea körmei mindig ki voltak lakkozva, és egy nap a kislány megkérdezte, hogy kifestheti-e Elliot körmét is.
„Ahogy kifestette az egyik körmömet, biztosítottam róla, hogy mindig így fogom tartani, hogy emlékezzek rá, és ezáltal a szenvedésére is” – mesélte Elliot.
A Theával való találkozás arra ösztönözte Elliotot, hogy megpróbáljon pozitív változásokat elérni a férfiak körében, hogy kevesebb gyermek essen szexuális visszaélés áldozatául. Az az ötlete támadt, hogy indít egy mozgalmat, amelyben a férfiak kifesthetik az egyik körmüket, hogy kifejezzék a támogatásukat. Ennek szimbolikus jelentése van – az egy kifestett köröm jelképezi azt az ötből egy gyermeket, aki szexuális erőszak áldozatává válik.
Mivel a gyermekek elleni erőszak mintegy 90 százalékáért férfiak felelősek, Elliot meggyőződése, hogy a férfiaknak kell a változás katalizátorának lenniük. Így született meg a Polished Man mozgalom, és azóta számtalan híresség is csatlakozott hozzá.
Az egyik híresség, aki a szervezet szószólója lett, Chris Hemsworth. „PolishedMan-nek lenni nem csak arról szól, hogy férfiként nem felejtesz el virágot venni,vagy mekkora súlyt bírsz felemelni. Hanem arról, hogy nemet mondjunk a gyerekek elleni erőszakra” – magyarázta a sztár.
Zac Efron és a híres szörfös, Kelly Slater szintén azok közé a férfiak közé tartoznak, akik a körmük kifestésével kiálltak a gyermekek elleni erőszak ellen. A kampány kezdetben szerényen indult, de 2014-re már elég nagy figyelmet kapott.
A szervezet most már 10 éve létezik, és továbbra is folytatja a munkát. Eddig 8,7 millió dollárt gyűjtöttek össze, hogy támogassák a traumák megelőzését és a felépülést segítő programokat az Ausztráliában és világszerte.