A világjárvány felemlegetése sokakban keserű érzelmeket gerjeszt. Azonban vannak, akiknek a 2020-as év pozitív irányban változtatta meg az életét. Egy amerikai házaspár a pandémia alatt jött rá arra, hogy a távmunka nem zárja ki a kirándulások és utazások lehetőségét, ezért teljesen átírták addigi életüket, és új életmódba kezdtek. Szállodákban élnek, és az elmúlt három évben 25 országba látogattak el.
Daniel George és felesége digitális nomádként dolgozik mesterséges intelligencia applikációkon, és három éve kizárólag szállodákban él – adta hírül az Business Insider. Eddig 25 országot jártak be, és azt állítják, kevesebbet költöttek, mintha San Franciscóban vagy New Yorkban éltek volna.
A házaspár 2020 közepén San Franciscóból New Yorkba költözött. Ekkor jöttek rá, bárhonnan tudnak dolgozni, ezért elkezdtek utazgatni az Egyesült Államokban. Akkor még úgy gondolták, ezt csak néhány hónapig fogják csinálni, de idő közben megállapították, a rendszeres helyszínváltás nemcsak szórakoztató, hanem kevésbé fárasztó is, mintha egy állandó háztartást kellene a munkájuk mellett fenntartaniuk.
Az elmúlt három évben beutazták az egész Egyesült Államokat, Angliát, Skóciát, Olaszországot, Franciaországot, Hollandiát, Görögországot, Svájcot, Spanyolországot, Izlandot, Portugáliát, Mexikót, Marokkót, Törökországot, Kolumbiát, Perut, Dubajt, Indiát, Sri Lankát, Izlandot és Japánt. 2022 végén visszatértek New Yorkba, mert hiányoztak a barátaik, de hónapokkal később ismét útra keltek.
„Néhány hetente szállodát és repülőjegyet foglalni volt az új normális életünk. Az utazás egyáltalán nem volt stresszes. A terv az, hogy továbbra is utazunk. Nem tervezzük meg az utazásainkat. Csak kiválasztjuk a legjobb ajánlatokat, amelyeket pontok felhasználásával business osztályú repülőjegyekre kapunk. Aztán kiválasztjuk azokat a helyeket, amelyeket szívesen meglátogatnánk, foglalunk egyirányú jegyeket és egy szállodát az első két hétre, és onnan indulunk tovább. Minden helyen két-három hetet töltünk, hogy élvezzük a környéket” – mesélte a férfi.
„Évente egyszer térünk vissza az Egyesült Államokba hálaadáskor, és a karácsonyi ünnepekig maradunk. Tagságunk van a Marriott, a Hilton, a Hyatt és az IHG szállodában. Általában minden városban, ahol megfordultunk, legalább egy ilyen szállodalánc van. Ha nem, akkor a Booking-ot vagy az Airbnb-t használjuk. Mielőtt elkezdtünk következetesen utazni, évente körülbelül 36.000 dollárt költöttünk albérletre – személyenként havi 1500 dollárt” – fűzte hozzá.
„A San Francisco Bay Area-ban éltünk 2018-tól 2020 közepéig, New Yorkban pedig 2021 elejéig. Havonta körülbelül 200 dollárt költöttünk közüzemi költségekre. A szállodai tartózkodás átlagosan kevesebb mint 150 dollárba került nekünk éjszakánként az elmúlt három évben. A drága városokban néha akár 300 dollárt is fizetünk, míg az olcsóbb városokban kevesebb mint 100 dollárt költünk éjszakánként. Az élelmiszer- és egyéb költségek hasonlóak ahhoz, amit az utazás előtt költöttünk. Egyikünk sem főzött, ezért sokat ettünk étteremben vagy rendeltünk” – mondta Daniel.
„A szállodában való tartózkodás folyamatosan előnyöket biztosít számunkra – ajánlatok a luxuslakosztályokra, napi ingyenes reggeli és hozzáférés a rágcsálnivalókat és italokat kínáló társalgókhoz, hozzáférés az edzőtermekhez, medencékhez, szaunákhoz és gyógyfürdőkhöz. Évek óta nem kellett szobákat takarítanunk, ágyneműt cserélnünk vagy szemetet kidobnunk” – ecsetelte a férfi a hotelszobák előnyeit.
„2022-ben 333 napot töltöttem külföldön, így nem kellett jövedelemadót fizetnem, mert abban az évben kevesebb mint 31 napot tartózkodtam az Egyesült Államokban. A szállásköltségeink körülbelül 16%-át közvetlenül a szállodai pontokból szerezzük. A pontrendszert használva minden nyolc havi szállodai költségre körülbelül két hónapot kapunk ingyen. A teljes szállásköltségünk egy évre körülbelül 36 000 dollár. Kéthavonta további 100 000 pontot szerzünk azzal, hogy új hitelkártyákat nyitunk. Ezekre a kártyákra terheljük a szállodai költségeinket. A pontokat többnyire arra használjuk fel, hogy minden hosszú távú járaton business osztályon repüljünk, vagy szállodai szobát foglaljunk” – mesélte a férfi.
„Az egyetlen törvényes állandó lakcímünk a feleségem szüleinek otthona. Itt töltjük az év egy hónapját az ünnepek alatt, itt tároljuk a dolgaink egy részét, és itt kapjuk meg a postánkat és a számláinkat. Egy-két hónapnál tovább nem maradunk sehol. Amikor csak lehet, digitális nomád vízumot szerzünk, így nem kell helyi adót fizetnünk” – árulta el a részleteket Daniel George, felcsigázva ezzel sokak érdeklődését a hasonló életvitel iránt, ami, meg kell hagyni, valóban csábító…