Londonban lesz az első olyan tanterem, ahol nem egy hús-vér tanár, hanem a mesterséges intelligencia fogja “tartani” az órákat. Hát nem kis felháborodást és csodálkozást váltott ki ez a dolog az emberekből!
Az újdonságot bemutatni szándékozók azt állítják, hogy ez a fajta technológia precíz és személyre szabott tanulást tesz lehetővé, a kritikusok pedig azzal érvelnek, hogy a mesterséges intelligenciával való tanítás egy “lélektelen, sivár jövőhöz vezet”.
Egy londoni magániskola, a David Game College szeptemberben új, tanár nélküli képzését nyitja meg 20 diák számára. A mesterséges intelligencia platformok keverékét használva, a diákok számítógép és fejhallgató segítségével szívhatják magukba a virtuális valóság tudományát.
Az órák minden tanulóhoz igazodnak
A platformok megtanulják, hogy a hallgató miben jeleskedik, és miben van szüksége további segítségre, majd adaptálják a félévre vonatkozó óraterveket. Az összetettebb témakörök a félév végére kerülnek áttekintésre, míg a normál összetettségű témák azonnal hallgathatóak, és minden diák óratervet személyre szabnak.
“Sok kiváló tanár van, de mindannyian tévedhetünk” – mondta John Dalton, az iskola igazgatóhelyettese. „Úgy gondolom, hogy nagyon nehéz elérni a mesterséges intelligencia precizitási és pontossági szintjét.”
“Végső soron, ha valóban tudni akarjuk, hogy egy gyerek miért nem tanul, azt hiszem, hogy a mesterséges intelligencia rendszerek ezt hatékonyabban tudják azonosítani” – véli.
A 20 diák körülbelül 27 000 fontot fog fizetni évente.
A hallgatók véleménye
“Egy tanár nem igazán ismeri a hibáidat, mert nagyon sok diákja van” – mondta Joseph, a David Game College egyik hallgatója, aki tesztelte a rendszert. “Tehát ő nem ismeri a hibáidat, míg az AI kitalálja, melyek a hibáid, és segít javítani.”
A tanulókat nem hagyják magukra az osztályteremben; három “tanuló coach” lesz jelen, hogy figyelemmel kísérjék a viselkedést és támogatást nyújtsanak. Olyan tantárgyakat is tanítanak majd, amelyekkel a mesterséges intelligencia jelenleg küzd, például a művészetet és a szexuális nevelést.